TECAVÜZCÜ..

TECAVÜZCÜ..
KÖŞE YAZILARI 17.01.2023 10:01:00 0

 Çocuklar, dünyanın her tarafında toplumların geleceğidir. Çocuklarına sahip çıkamayan toplumların geleceği karanlıktır. Çocuklara sahip çıkmak da devletin izleyeceği eğitim politikalarıyla mümkün olur. Çocuk eğitiminde devlet öncüdür. Küçükleri hayata hazırlamak için verilecek eğitimin ana hatlarını devlet tayin etmelidir. Bu konuda boşluk bırakılırsa veya devletin yerine kendini koymaya çalışan oluşumlara göz yumulursa bunun arızaları yıllar içinde ortaya çıkar. Türkiye'de, eski söylemiyle Tevhid-i Tedrisat yani Eğitimde Birlik Yasası vardır. Hiçbir kişi, teşkilat, oluşum Eğitimde Birlik kuralını bozamaz. İstediği gibi bir müfredat yaparak çocuklara öğretemez. Onları kendi amaçları doğrultusunda yetiştiremez. Milli Eğitim Bakanlığı'nın müsaadesi olmadan eğitim kurumu açıp işletemez. Ülkemizde bu kuralların bazı çevreler tarafından hiçe sayıldığı bir gerçek. Kutsal değerleri işine geldiği gibi kullanan bazı çevreler çocuklarımıza, dolayısıyla geleceğimize zarar vermektedirler. 
Günlerdir yazılı ve görsel basının gündeminden düşmeyen bir hadise var. Ulusal basın organlarının bir kısmından öğrendiğimize göre 6 yaşındaki bir kız çocuğu, annesinin ve babasının rızası ile yıllar önce bir tarikat veya cemaat mensubu ile evlendirilir. 6 yaşında, okul ve oyun çağındaki bu talihsiz çocuk ortaokul yaşlarına gelinceye kadar güya evlendiği tarikat mensubunun tecavüzüne uğrar. Ancak ne annesi ne de babası O'nun feryadını duymaz ve 14 yaşına geldiğinde de hastaneden kendisi için 21 yaşındaki bir kadının kemik yaşı alınır. Bu resmi kurumda da yapılan usulsüzlüğe itiraz eden olmaz. Talihsiz kız çocuğu, 21 yaşındaymış gibi kendisine tecavüzcüsü ile dini nikah kıyılır. Kızın işkencesi 24 yaşına kadar devam eder. Bundan iki sene evvel bu acı hikayenin baş kahramanı olan genç kız, hukuki haklarını aramaya karar verir. Yazdığı dilekçe ile beraber yaşadığı dramın ses kayıtlarını da gerekli yerlere teslim eder. Ancak müracaatına cevap alamaz. Aile yakınlarından ve devletin kurumlarından çığlıklarını duyan olmayınca olaya genç bir gazeteci el atar. Genç gazetecinin çalışmalarıyla şimdi 24 yaşında olan mağdur kadının sesini bütün dünya işitir. O'nun kendisine yapılan muameleye isyanı dalga dalga yayılır. Böylelikle neredeyse ört bas edilmek üzere olan küçük bir kıza tecavüz hadisesi, toplumun kahir ekseriyetinin sahip çıktığı bir olay haline gelir. Kamuoyunun baskısı ile bu iğrenç tecavüz hadisesine adalet el attı. Olayın failleri olan anne-baba ile tecavüzcü olduğu iddia edilen şahıs hakkında iddianame hazırlandı. Mahkeme günü tayin edildi. İlk mahkemenin Mayıs sonunda toplanacağı kamuoyuna ilan edildi. Ancak toplumsal baskı ağırlığını koyunca Aile Bakanlığı olaya el attı ve ilk mahkeme 2023 yılının Ocak ayına alındı. Yıllarca kendisine tecavüz edildiğini iddia eden genç kadının çektikleriyle ilgili olarak olumlu gelişmeler bununla da kalmadı. Tarikat, cemaat gibi oluşumlar rahatsız olsa da  halkın yaşanan çirkinliğin araştırılması talebi ağır basınca, 6 yaşındaki kızını bir tarikat mensubuna eş olarak takdim eden baba ile sözde damat tutuklandı ve cezaevine kondu. Allah'tan korkma ve kuldan utanma gibi duyguları olmayan bu “varlıklar” adalet önünde hesap verecekler. Bu insanlık dışı vak'anın dikkat çeken ve insanı üzen tarafı ise mevcut durumda bile bunları savunmaya çalışanların çıkması. Hadiseyi, dine ve inanca saldırı olarak görenler çıkması. Bu olayın failleri tam bir insanlık suçu işlemişlerdir. Bunun savunulacak tarafı yoktur. Bu arada tecavüzcünün eski ses kayıtları da yayınlandı. Kamuoyu ile paylaşılan bu ses kayıtlarında, olayın merkezindeki “kocanın” başka küçük çocuklara da tecavüz ettiği anlaşılıyor. Çünkü “kocanın” bir cümlesi şöyle: “Bu sana benzemiyor. Dokunduğumda hemen –zırtlıyor.-Sen böyle değildin…“ İfade aynen böyle… 
6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili dava kapsamında tutuklanan eski eş K. İ. ve baba Y. Z. G.'nin ifadeleri ortaya çıktı. Mahkemede son sözü sorulan Y.Z.G., “Ben Rabbimden korkarım, ölünce ona hesap vereceğim. Siz de hesap vereceksiniz. Sizlerin verdiği kararı bozacak Allah vardır” dedi. Yaptığı çirkinliğe kılıf bulmaya çalışan bir baba. Keşke “Rabbinden korksaydı…” 


TAŞINMAZIN GAZETE SATIŞ İLANI..

TAŞINMAZIN GAZETE İLANI

GENEL KURUL İLANI

TAŞINMAZIN GAZETE SATIŞ İLANI

EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEKOKUL’U ZİYARET ETTİ...

SONER EKER VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ...

İLK DÖNEM SONA ERDİ ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDILAR..

ÇANAKKALE TSO YÖNETİM KURULU SELANİK TİCARET ODASI'NA ZİYARETTE BULUNDU...

CHP'DE DEVİR TESLİM YAPILDI..

TIRIN ALTINA GİREN OTOMOBİLİN SÜRÜCÜSÜ HAYATINI KAYBETTİ....

Yenilenebilir Gençlik Enerjisi İçin Ankara'da Bir Araya Gelindi..

KADROLU İŞÇİLERE 12.500 TL MAAŞ...

EZİNE SPOR BORSA BAŞKANINI ZİYARET ETTİ...

EZİNE PAZARCILAR DERNEĞİ BAŞKANI BAŞKAN ABDULLAH DENİZ'İ ZİYARET ETTİ...

İLK HAFTA DEPLASMANDA

SOSYAL GELİŞME DESTEKLENİYOR

ÇANAKKALE TURİZMDE İDDİALI...

SİGORTA KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ...

KAMU SEN, EK ZAM VE REFAH PAYI TALEP ETTİ...

DELEGELER BAŞKANI BELİRLEYECEK...

ALPER ALTINOK’tan EĞİTİME DESTEK..

ÇANAKKALE GENÇLERBİRLİĞİ SPOR U-16 ŞAMPİYONU OLDU...

HAZIRLIK MAÇINI 2-0 KAZANDILAR...

BİR YILDIZ DOĞUYOR...

GİDENLER..

GELENLER VAR...

TAKIMLARIN 2. TRANSFER VE TESCİL DÖNEMİ BAŞLADI..

EZİNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI ORGANİZASYON HİZMETİ ALIM İŞİ İHALESİ İLANI

TAŞINMAZIN ELEKTRONİK SATIŞ ORTAMINDA AÇIK ARTIRMA İLANI..

3. ETAP PROJESİ KABUL EDİLDİ...

Yükleniyor

EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEKOKUL’U ZİYARET ETTİ...

SONER EKER VE EKİBİ GÜVEN TAZELEDİ...

İLK DÖNEM SONA ERDİ ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDILAR..

TIRIN ALTINA GİREN OTOMOBİLİN SÜRÜCÜSÜ HAYATINI KAYBETTİ....

SİGORTA KONUSUNDA SEMİNER VERİLDİ...

DELEGELER BAŞKANI BELİRLEYECEK...

ALPER ALTINOK’tan EĞİTİME DESTEK..

SODAM’DA VEREM KONUSUNDA BİLGİ VERİLDİ...

GENÇ ÇİFTÇİLERİ KABUL ETTİ...

GAZETECİLER GÜNÜ KUTLANDI...

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 21 16 2 3 29 51
2.Fenerbahce 20 14 4 2 28 44
3.Istanbul Basaksehir 20 12 4 4 12 40
4.Besiktas 20 11 3 6 16 39
5.Trabzonspor 21 11 5 5 6 38
6.Adana Demirspor 20 10 3 7 18 37
7.Kayserispor 20 9 9 2 3 29
8.Konyaspor 20 6 5 9 3 27
9.Gazisehir Gaziantep 21 6 8 7 2 25
10.Alanyaspor 21 6 8 7 -7 25
11.Fatih Karagümrük 20 5 7 8 1 23
12.Ankaragucu 20 6 10 4 -7 22
13.Kasimpasa 21 6 11 4 -13 22
14.Sivasspor 21 5 10 6 -6 21
15.Antalyaspor 20 6 11 3 -9 21
16.Giresunspor 21 5 10 6 -18 21
17.Hatayspor 20 5 10 5 -20 20
18.Istanbulspor 20 4 13 3 -24 15
19.Ümraniyespor 21 3 13 5 -14 14