reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

İKİ BİN FİDAN DİKİLDİ…

İKİ BİN FİDAN DİKİLDİ…
324 views
19 Kasım 2021 - 11:43

Ulusal çapta fidan dikme günü olarak değerlendirilen 11 Kasım 2021 tarihinde Ezine’nin Tavaklı Köyü hudutları dahilindeki bir bölgeye iki bin adet (2.000) fidan dikildi. Fidan dikimi yapılan bölgedeki ağaçlar, geride bıraktığımız yaz aylarında yakılmıştı. Bilindiği gibi Tavaklı bölgesinde, yaz aylarında 11 yangın meydana gelmiş bu yangınlar, yangın söndürme ekiplerinin ve civarda ikamet eden vatandaşlarımızın gayretleri ile söndürülmüştü. Ağaçları yanan yerler, Ezine Orman İşletme Şefliğinin koordinasyonu ile temizlendi ve fidan dikimine hazır hale getirildi.

11.11.2021 tarihinde saat 11.00’de anılan bölgede, hazırlanan fıstık çamı ve servi fidanları toprakla buluşturuldu. Orman İşletme Şefliği personelinin rehberliğinde yapılan fidan dikiminde İlçe Jandarma Personeli, öğrenciler ve bölgeye gelen bütün kamu personeli büyük bir hevesle taze ağaçları açılan çukurlara dikip suladılar. Fidan dikme etkinliğine; Ezine Kaymakamı Yunus KIZILGÜNEŞ, Ezine Orman İşletme Şefi Koray KÜÇÜKOSMAN, Ezine Tarım ve Orman Müdürü İsmail BİLİR başta olmak üzere Resmi Kurumların Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, görevli öğrenciler ve bazı köylerin muhtarları katıldılar. Dikilen fidanların bundan sonraki süreçte sulanması ve bakımı, Orman İşletme Şefliği personeli tarafından yapılacak.

Ezine Sonsöz Gazetesi. Her Hakkı Saklıdır. ® 2021 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.