reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

MUHTARLAR BİLGİLENDİRİLDİ…

MUHTARLAR BİLGİLENDİRİLDİ…
421 views
03 Eylül 2021 - 12:19

Muhtarları bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya; Kaymakam Dr.Hacı Arslan UZAN, Resmi Kurumların Amirleri ve muhtarlar katıldılar. Toplantı öncesinde Kaymakam Dr.Hacı Arslan UZAN, Kurum Amirleri ve muhtarlar birlikte kahvaltı yaptılar. Kahvaltının ardından söz alan Ezine Kaymakamı Dr.Hacı Arslan UZAN, muhtarlara hitaben özetle şunları söyledi: ”Değerli arkadaşlarım, corona virüs salgını dolayısıyla uzun süredir böyle bir toplantı yapamadık. Ancak bugün fırsat bulduk. Hepiniz toplantımıza hoş geldiniz. Kurum Amiri arkadaşlarımız sizleri görevleriniz ve devlet dairelerindeki işleyişle ilgili olarak bilgilendirecekler. Toplantının sonunda sorularınızı ve taleplerinize de alacağız. Arkadaşlar, içinde bulunduğumuz günlerde orman yangınları hepimizin gündemini oluşturuyor. Ege ve Akdeniz Bölgesindeki yangınlar sürerken İlçemize bağlı Tavaklı Köyü’nde de çok sayıda orman yangını çıktı. Bu yangınlar; Orman Teşkilatının ekipleri, Belediyelerimizin itfaiye çalışanları ve halkımız tarafından kısa sürede söndürüldü. Bu bakımdan hem bölge halkına hem de Tavaklı Köyü Muhtarına teşekkür ederim. Değerli muhtar arkadaşlarım; yangın ihbarı alır almaz derhal ilgili kurumlara veya bize bildirin. Çünkü yangını söndürmek için hızlı ve erken müdahale gerekiyor. Tavaklı’da çıkan yangınları da bu şekilde söndürdük. Ben bir de corona virüs salgınına dikkatinizi çekmek istiyorum. Maalesef tedbirlere dikkat etmediğimiz için virüse yakalananların sayısı yükseliyor. Ezine’de yeni vak’a sayısı 4’e kadar inmişti. Ancak bugün bu rakam 80 oldu. Halkımızı pandemi konusunda uyaralım. Düğün, nişan, taziye gibi etkinliklerde herkes maskesini taksın. İç içe olmasınlar. Virüs, kalabalıklarda hızla bulaşıyor. Corona virüs salgını yaşadığımızı asla aklımızdan çıkarmayalım. Toplantımıza iştirak eden bütün muhtarlarımıza teşekkür ederim.”

Kaymakam Dr.Hacı Arslan UZAN konuşmasını tamamladıktan sonra Kurum Amirleri sırasıyla söz alarak kendi alanlarıyla ilgili olarak sunum yaptılar. “Türkiye’de Yerel Yönetimler” konusunu Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hülya GÜLER, “Kırsal Alanda Güvenlik” konusunu İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan IRAK, “Nüfus İdaresiyle İlgili Bilgiler” konusunu İlçe Nüfus Müdürü Bahar YILDIRIM anlattı. Sunumlar tamamlanınca muhtarların soruları ve talepleri dinlendi.

Ezine Sonsöz Gazetesi. Her Hakkı Saklıdır. ® 2021 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.