reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

GEYİKLİ’DE AŞI GÜNÜ…

GEYİKLİ’DE AŞI GÜNÜ…
18 views
12 Temmuz 2021 - 6:58

Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Merkez ve İlçelerde yürütülen aşı çalışmalarında kullanılan mobil ekipler ve yeni kurulan aşı çadırları ile daha çok kişiye ulaşarak aşılandığını duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Geyikli Belde pazarının kurulduğu gün 18 yaş ve üstü vatandaşların aşılanması için aşı standı kuruldu. Ekipler tarafından randevuya gerek olmaksızın Biontech aşısı yapıldı.

Ülkemizde aşı olanların sayısını arttırarak bir an önce toplumsal bağışıklığı yakalamak için aşılama çalışmalarına hız verildi. 18 yaş üstündeki bütün vatandaşlarımızı aşılamak için sağlık kuruluşları çalışmalarını sürdürürken bir yandan da topluma açık alanlarda aşı merkezleri oluşturularak buralarda aşı çalışmaları yapılıyor. Bu bağlamda 1 Temmuz 2021 Perşembe günü yani Geyikli’de belde pazarının kurulduğu günde toplu aşılama faaliyeti yerine getirildi. Belediye binasının giriş katında bulunan Zabıta Amirliği bürosunda 18 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza randevusuz Biontech aşısı yapıldı. Geyiklili vatandaşlarımız ve yazlıklarda ikamet eden vatandaşlarımız bu uygulamaya ilgi göstererek aşılarını yaptırdılar. Ezine İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde aşı yapan sağlık personeli, bu tür uygulamalarda, vatandaşlarımızın gösterdiği ilginin memnuniyet verici olduğunu belirttiler. Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU hem sağlık personeliyle hem de aşı olmak isteyen vatandaşlarımızla ilgilendi. Aşı çalışması yapılan günün sonunda yapılan açıklamaya göre bu önemli günde 350 kişi covid-19 aşısı yaptırdı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.