reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

“100. YILINDA İSTİKLAL MARŞI SERGİSİ” açılışı yapıldı…

“100. YILINDA İSTİKLAL MARŞI SERGİSİ” açılışı yapıldı…
59 views
08 Nisan 2021 - 13:00

TBMM Şeref Holünde “100. Yılında İstiklal Marşı Sergisi” açıldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, İstiklal Marşı’nın 12 Mart 1921 tarihinde Mecliste ittifakla kabul edildiğini belirterek, “O günler ne samimi ne heyecanlı günlerdi. O şiir, milletin o günkü heyecanının bir ifadesidir. Bin bir facia karşısında bunalan ruhların ıstıraplar içinde kurtuluş dakikalarını beklediği bir zamanda yazılan o Marş, o günlerin kıymetli bir hatırasıdır” dedi. Törene Şentop’un yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milletvekilleri ve diğer yetkililer katıldı.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Çetin ve Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan “100. Yılında İstiklal Marşı Sergisi” açılışına katıldı.

SERGİ İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMEDE BULUNAN ÇANAKKALE TİCARET BORSASI BAŞKANI S.KAYA ÜZEN; Milli Mücadele’nin ruhunu ve kararlılığını yansıtan ölümsüz eser. Türk Milleti’nin istiklal ve bağımsızlığının destanı. 2021 yılı Mehmet Akif Ersoy’un Türk Milleti’ne adadığı “İstiklal Marşı Yılı” İçinde bulunduğumuz 2021 yılını, Çanakkale’miz için bir fırsata dönüştürmemiz büyük önem arz ediyor. Bugün Sayın Valimiz Başkanlığında, Değerli Grup Başkan Vekilimiz, Milletvekillerimiz ve İlimiz Odaları ve Borsa Başkanları olarak TBMM’de açılışı gerçekleştirilen “100. Yılında İstiklal Marşı Sergisi’ne” katıldık. İstikbalimizin teminatı olan gençlerimiz başta olmak üzere, toplumumuzun tüm kesimlerinin hem şehrimiz Mehmet Akif’i tanımalarını, onun hayatını, mücadelesini, uğruna sürgünleri göze aldığı prensiplerini çok iyi kavramalarını arzu ediyoruz. İnşallah 2021 senesini vesile kılarak, hep birlikte bunu başaracağız. Çanakkale için Mehmet Akif Ersoy’un çok kıymetli olduğunu belirterek, bu sergiye ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bu etkinliğin Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşımızın manasını anlamak için çok kıymetli olduğunu düşünüyor ve katkı sunanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.