reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

SAĞLIKÇILAR AŞI OLDU…

SAĞLIKÇILAR AŞI OLDU…
223 views
29 Ocak 2021 - 7:42

Çin’den gelen aşının sağlık kurumlarına dağıtılmasıyla aşılama işlemi sağlıkçılar için başlamış oldu. Ezine İlçe Sağlık Müdürü Dr.Simay KARACA, ilk aşıyı oldu. Dr.Simay KARACA, ikinci aşı işleminin 28 gün sonra yapılacağını belirtti. Dr.Simay KARACA’dan sonra hem yeni hastane binasında görev yapan sağlık personelinin hem de devlet hastanesinde görevli sağlıkçıların aşı olacağı da belirtildi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr.Simay KARACA, 14.01.2021 tarihinde başlayan aşı olma işlemi ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Bütün Türkiye’de olduğu gibi Ezine’de de bugün (14.01.2021) itibariyle aşı olma işlemi başladı. Hem Aile Sağlığı Merkezinde hem de Devlet Hastanesinde aşılarımız mevcut. Önce doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız aşı olacaklar. “e-Nabız’dan” sistem aktif hale getirilip randevu alındıktan sonra aşı işlemi başlayacak. Her kişi için 15 dakika arayla randevu verilecek. Temkinli ve tedbirli olmak adına aşı olacak kişiler arasında 15 dakikalık bekleme süresi bırakıyoruz. Burada aşı için bütün hazırlıklarımızı yaptık. Sağlık personelinin aşı işlemi tamamlanınca 65 yaş üstü vatandaşlarımıza aşı yapacağız. 14 Ocak’ta ve 15 Ocak’ta Ezine’de bütün sağlık personeli aşılarını olacak. Büyük ilçelerde zaman yetmezse hafta sonunda da aşı yapılacak ve sağlık personelinin aşı işlemi tamamlanacak. Sözün özü şu; halkımızın büyük bir merakla beklediği aşılar geldi ve aşı olma işlemi başladı. İlçemize, Türkiye’ye, dünyaya hayırlı olsun. Corona virüsten kurtulmanın tek yolu aşı olmak…”

Öte yandan Çanakkale’de de ilk aşıyı İl Sağlık Müdürü Ali TAŞÇI, 14.01.2021 Perşembe günü aşı oldu. “En büyük silahımız aşı” diyen TAŞÇI Çanakkale’de görev yapan 7.000  sağlık  çalışanının aşılarını iki günde (14 ve 15 Ocak) tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.