reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

DEMOKRASİ MÜCADELESİ HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR…

DEMOKRASİ MÜCADELESİ HER ŞEYİN ÜZERİNDEDİR…
102 views
29 Ocak 2021 - 7:11

Geçtiğimiz haftalarda Çanakkale Belediye Meclis toplantısında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN’ın İYİ Parti varlığını Cumhuriyet Halk Partisi’ne borçludur söylemi üzerine İyi Parti Meclis Üyesi A. Burak KUNT arasında yaşanan gerginli sonrası İYİ Parti İl Başkanlığı’ndan tepki geldi. Yaşananları İYİ Parti Genel Merkezine bildiren yönetim Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’ndan gelecek açıklamanın ardından değerlendirme yapacakların bildirdi. Yaşanan gerginlik sonrasında İYİ Parti GİK Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan UZ ile CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem ERKEK ortak bir yazılı açıklama yaptılar. İki partinin yönetiminde yer alan iki isim, ortak açıklamada aşağıdaki görüşlerini kamuoyu ile paylaştılar. 

“Millet İttifakının omurgası, ülkemiz için birlikte mücadele veren ve yurttaşlarımızın nezdinde büyük kabule mazhar olan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin her zaman önceliği Türkiye’dir. Bu temelde kurulmuş olan İttifakımız, ülkemizin geleceğinin şekillenmesi noktasında da yan yana durmaktadır. Millet İttifakı; demokratik hukuk devletine olan bağlılık, evrensel insan hakları ilkelerine saygı, Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve milletimizin değerlerini koruyup kollama inancıyla bugünlere gelmiştir. Kurulan bu birliktelik ve yürüdüğümüz meşakkatli yol, demokrasi dersleri ile doludur. Hatırlanacağı üzere 2018 seçimleri öncesinde İYİ Parti seçime girmesin diye demokrasiye kurulan kumpas, CHP’nin on beş milletvekili hamlesiyle aşılmıştır. Yine İYİ Parti ile CHP’nin birlikte girdiği 2019 yerel seçimlerinde, başta İstanbul, Ankara olmak üzere çok sayıda büyükşehir belediyesi Millet İttifakı tarafından kazanılmıştır. Unutulmasın ki bu önemli sonuçlar, ülkemizin geleceği adına mücadele veren Genel Başkanlarımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener’in liderliğinde bir memleket masası çerçevesinde başarılmıştır.

İlk genel seçimlerde yurttaşlarımızın desteğiyle Millet İttifakı iktidarı kurulacak, iktidarımızda Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, bağımsız ve tarafsız yargı tesis edilerek, kuvvetler ayrılığının yok edildiği tek adam rejimi sona erdirilecektir. Bu bağlamda İttifak üyesi partilerimizin ilkeli ve kararlı yol yürüyüşü büyük emek ve mücadele ile devam etmektedir. Genel başkanlarımızın özveri ile ülkemiz adına attıkları cesur adımlara, partilerimizin kurumsal mücadelesine saygı ve destek açısından hepimiz kullanacağımız kelimeleri özenle seçmek ve dikkatli olmak gibi bir görevle yükümlüyüz. Her iki partimizin de Türkiye sevdası ve verdikleri demokrasi mücadelesi her şeyin üzerindedir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.