reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

AMATÖR LİG ESASLARINDAN BAZILARI…

AMATÖR LİG ESASLARINDAN BAZILARI…
111 views
29 Ocak 2021 - 8:35

2020-2021 Sezonunda Amatör Liglerde Uygulanacak Esaslar isimli kitap ASKF’nin resmi internet sayfasında yayınlanmıştı. Corona virüs salgınındaki rakamların durumuna göre başlatılması düşünülen amatör futbol sezonuna hazırlık için hazırlanan bu kitapçıktaki önemli hususları yayınlıyoruz.

*2020-2021 Sezonunda İl Tertip Komitelerince, amatör küme büyükler kategorisinde; Süper Amatör Lig ve 1. Amatör Liglerdeki takım sayıları ile 2. Amatör Liglerdeki takım sayılarının aynı oranda kalması şeklinde terfi tenzillerinin yapılarak Süper Amatör Lig ve 1.Amatör Lig takım sayısının, 2. Amatör Lig takım sayısından fazla olmamasına dikkat edilir.

*2020-2021 Sezonunda covid-19 salgını nedeniyle birçok ilimizde 1. Amatör Lig’den Süper Amatör Lig’e zorunlu olarak fazla takım çıkarıldığı, aynı şekilde 2. Amatör Lig’den 1.Amatör Lig’e de ya fazla takım çıkarıldığı, ya da 2.Amatör Lig ile 1. Amatör Lig’in birleştirilmesine karar verildiği için ligler arasında olması gereken denge bozulmuştur. 2020-201 sezonundan başlamak üzere bu dengenin yeniden oluşturulması için İl Tertip Komitelerimiz gerekli düzenlemeyi yapacaklardır.

*Amatör İşler Kurulunca İllerde; Süper Amatör Lig, 1.ve 2.Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verildiği takdirde bu liglerin oluşturulması ve bu liglerdeki takım sayıları, Amatör İşler Kurulu’nun görüşü alındıktan sonra tespit edilecektir.

*Vize-Referans (Lige katılma bedeli) bedelini Türkiye Futbol Federasyonuna yatırmayan takımlar kesinlikle lig fikstürüne dahil edilmeyecek ve lisans işlemleri yapılmayacaktır.

*2020-2021 Sezonu için 1990 ve daha büyük doğumlular, yaşı büyük futbolcu, 1998 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedirler.

*Süper Amatör Lig, 1.Amatör Lig ve 2.Amatör Lig ve Bölgesel Amatör Lig’de yer alan takımlarımız; 1990 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkarabileceklerdir. Ancak takımlar 18 kişilik müsabaka isim listesine, 1990 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 futbolcu ve 1998 ve daha küçük doğumlu en fazla 5 futbolcu yazabilirler.

*2006 ve daha küçük doğumlular, büyükler kategorilerinde oynayamazlar.  

*Amatör İşler Kurulunca 2020-2021 Sezonunda, illerde yerel en üst amatör ligin başlatılmasına karar verilmesi halinde bu ligin sona erme tarihinin, o ilin BAL takımlarının gruplarındaki son hafta müsabakalarından bir hafta önce tamamlanmasına dikkat ve özen gösterilir.

*BAL, SÜPER AMATÖR, 1. VE 2. AMATÖR LİGLERDE;

 Oyuncu sayısı : 11

Yedek oyuncu sayısı : 7

Oyuncu değişikliği sayısı : 3

Saha ve kale ölçüsü : Normal

Müsabaka süresi : 2 x 45 dakika

Uzatma süresi : 2 x 15 dakika

Müsabakalarda uzatma devreleri oynanması halinde, takımlar uzatma devrelerinde ilave 1 oyuncu (oyuncu değişiklik hakkının tamamının kullanılmış olup olmadığına bakılmaksızın) değişikliği yapabilirler. Uzatma devrelerinde sonuç  alınmazsa seri penaltı atışları yapılır.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.