reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

“UZAKTAN EĞİTİM” UZATILDI…

“UZAKTAN EĞİTİM” UZATILDI…
86 views
24 Aralık 2020 - 8:06

Corona virüs salgınındaki hasta ve vefat sayılarının artması üzerine okulların bazı sınıflarında uygulamaya konulan yüz yüze eğitim kararından vaz geçilerek “uzaktan eğitime” geçilmişti. Bu karar alınırken okulların 4 Ocak 2021’de yüz yüze eğitime geçilmesi planları vaka sayılarındaki artış nedeniyle yine ertelendi. Virüs salgınının Aralık ayında büyük artış göstermesi üzerine okulların yüz yüze eğitime başlama ihtimali yeniden ortadan kalktı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; uzaktan eğitim, 22 Ocak 2021’e kadar uzatıldı. Yarıyıl tatilinin ise 25 Ocak’ta başlatılıp 3 hafta sürmesi kararlaştırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın milyonlarca öğrenciyi ve veliyi ilgilendiren son kararları şöyle: 

 *İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecek.

 *Karne dağıtımı, yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacak.  22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde yapılacak.

*Sömestr tatili üç hafta yapılacak. 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenecek.

*İkinci dönem, 15 Şubat’ta başlayacak.

*İlkokullarda sınav yapılmayacak; karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecek.

*Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.