reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

DEVA PARTİSİ’NİN İLK BELDE BAŞKANI ÇANAKKALE’DEN…

DEVA PARTİSİ’NİN İLK BELDE BAŞKANI ÇANAKKALE’DEN…
110 views
20 Kasım 2020 - 12:36

DEVA Partisi Küçükkuyu Kurucu Belde Başkanı Aziz Ali Şahin oldu. Şahin’e mazbatasını DEVA Partisi Çanakkale Kurucu İl Başkanı Berkan Karaca verdi.

Başkan Karaca, Şahin’e başarılar dileyerek, “Teşkilatlanma çalışmalarına devam eden il kurucu heyetimiz Küçükkuyu Beldemize kurucu başkan olarak Aziz Ali Şahin’i görevlendirmiştir. Kendisinin görevinde başarılı olacağına inancımız sonsuzdur. Küçükkuyu’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Söz konusu atama ile Aziz Şahin, DEVA Partisi’nin Türkiye genelindeki ilk belde başkanı oldu.

AZİZ ALİ ŞAHİN KİMDİR?

Küçükkuyu Beldesi’ne yerleşen Girit mübadil bir ailenin ferdi olarak 1989 yılında Ayvacık ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimini Çanakkale’de liseyi İstanbul Kazlıçeşme Avrupa Koleji’nde tamamladı. Bu süreç içerisinde  Saint Michel Fransız Lisesi ve M.E.V. Özel Basınköy Okulları’nın Fen bilim  etkinlikleri ve projelerinde yer aldı. Akabinde Avusturya Viyana Üniversitesi’nden konuşma ve gramer üzerine eğitim alarak Marmara Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. İkinci

 Üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Sosyoloji öğrenimine devam etmektedir. Aynı zamanda eğitim süreci içerisinde tanınmış kurumsal mağaza, tekstil sektöründeki firmalarda teknik takip, görsel düzenleme görevlerinde yer almıştır. Devamında Çanakkale’ye dönerek taşımacılık kargo hizmetleri, emlak, organik tarım alanında faaliyet gösteren kendi şirketini kurmuştur. Aynı dönem içerisinde Vatani görevini tamamlamış olup, Kırsal Turizm Etkinlikleri programına katılım sağlamıştır. Sosyal çevre ve duyarlılık olarak Tema ve Haytap gönüllü üyeliği bulunmaktadır. İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.