reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

DEVA PARTİSİNİN YÖNETİCİLERİ BELLİ OLDU…

DEVA PARTİSİNİN YÖNETİCİLERİ BELLİ OLDU…
512 views
29 Ekim 2020 - 8:51

Eski Bakanlardan Ali BABACAN’ın Genel Başkan olduğu DEVA Partisi’nde Ezine İlçe Teşkilatı Yöneticileri belli oldu. İllerde ve ilçelerde örgütlenmeye devam eden DEVA Partisi Ezine Teşkilatının 1.olağan kongresi, 25.10.2020 Pazar günü yapıldı. Divan Başkanlığını Parti Kurucu Üyelerinden Kadir Can KÖŞDERE’nin yaptığı toplantı Atatürk ve Şehitlerimiz için yapılan Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşımız’ın söylenmesiyle başladı.

Tören sunucusu, Genel Başkan Ali BABACAN’ın mesajını okudu. Ali BABACAN mesajında; “Türkiye’deki kötü gidişata dur demek için” bu partiyi kurduklarını belirtmişti. Mesaj okunduktan sonra gündem maddelerine geçildi. Kürsüye davet edilen DEVA Partisi Ezine Teşkilatı Kurucu İlçe Başkanı İsmail POLA şunları söyledi: “Saygıdeğer Divan Kurulu, Değerli İl Başkanım, İlçe Başkanlarım, şehir dışından gelen misafirlerimiz, sevgili Ezineli hemşehrilerimiz, hanımefendiler, beyefendiler; DEVA Partisi Ezine 1.İlçe Kongresine hepiniz hoş geldiniz. 9 Mart 2020’de kurulan Partimizin ilk anında başlayan heyecanımız, 28 Temmuz 2020’de, Partimiz Yönetimi tarafından Ezine’de teşkilat kurma yetkisi tarafımıza tebliğ edildiğinde daha da arttı. Sorumluluğumuzun ne kadar önemli olduğu bilincini bana daha iyi hatırlattı. Ben, arkadaşlarım ve bu davaya gönül veren, bizimle birlikte olan tüm insanlar, bu yola çıkarken önümüze çıkacak engellerin ve zorlukların bilincindeyiz. Yapılan haksızlıklara, iftiralara, hukuksuzluklara ve tüm engellemelere rağmen çok şükür bugün kongremizi yapıyor ve sahalara iniyoruz. Demokrasiden, hak, hukuk ve özgürlüklerden ödün vermeden, kimseyi ötekileştirmeden, baskı kurmadan, iftira atmadan, yalan konuşmadan görevimizi layıkıyla yerine getireceğiz. Bir tek kişinin ve ekibinin iki dudağı arasından çıkacak karara değil ancak ve ancak güçlendirilmiş parlamenter sistem sayesinde ortak akılla verilecek olan kararlar Türkiye’nin hayrına olacaktır. Sorgulanamayan bir iktidar değil aksine sorgulanan ve hesap verebilen bir iktidar güven verecek ve ekonomik, sosyal ve kültürel alanda ülkemizin kalkınması için mihenk taşı olacaktır. Bu düşüncelerle kongremizin ülkemize ve İlçemize hayırlı olmasını dilerim.”

İsmail POLA’dan sonra söz alan DEVA Partisi İl Başkanı Berkan KARACA, bir konuşma yaparak “Türkiye’de adalet yok, ekonomi kötü, eğitim sistemi ortada. Türkiye kötü yönetiliyor. Ekonomide son 20 yılın en kötü şartları yaşanıyor. Ülkeyi tek kişi ve beraberindeki dar bir zümre yönetiyor. Bu şartları düzeltmek için geliyoruz.” Dedi. Kongrede söz alan Kadir Can KÖŞDERE ise “DEVA Partisi her türlü baskıya rağmen örgütlenmeye devam ediyor. Mevcut iktidarda liyakat yok, biat var. Biz bu olumsuzlukları düzeltmek için yola çıktık. Kapı kapı gezip DEVA’yı anlatacağız.” Dedi. Partinin kuruluşundan bu yana Ezine’de yaptığı faaliyetlerin raporu okunduktan sonra seçimlere geçildi. Hazırlanan tek liste ile blok halinde seçimlerin yapılması genel kurulda kabul edildi. Ardından, İlçe Seçim Kurulu görevlilerinin nezaretinde oylama işlemine geçildi. Yapılan oylama neticesinde aşağıdaki isimler DEVA Partisi Ezine Teşkilatı’nın yöneticileri oldular.

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELERİ

İsmail POLA

Ebru SAYIN

Semih KOÇ

Özkan KURT

Uğur KAYA

Sezgin KAYA

Nagihan KAYA

Müslim TAŞÖREN

Halil IŞIKTAŞLI

Serdar BATMAZ

Harun ELMAS

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Şükran ŞEN

Esra HALİFEOĞLU KAYA

Tülay TAŞÖREN

Erdem ŞEN

İbrahim ŞEN

İL DELEGELERİ ASIL ÜYELER

İsmail POLA

Ebru SAYIN

Semih KOÇ

Özkan KURT

Uğur KAYA

Sezgin KAYA

Nagihan KAYA

Müslim TAŞÖREN

Halil IŞIKTAŞLI

Serdar BATMAZ

Harun ELMAS  

                DEVA Partisi’nin Ezine’de yapılan kongresine; Genel Merkez Kurucu Üyelerinden Kadir Can KÖŞDERE, Çanakkale İl Başkanı Berkan KARACA, Balıkesir İl Başkanı Av. Kemal AYDEMİR, komşu ilçelerden gelen İlçe Başkanları ve DEVA Partisi’ne gönül veren vatandaşlarımız katıldılar.   

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.