reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI…

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI…
69 views
21 Ekim 2020 - 7:19

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geride bıraktığımız haftada yaptığı açıklama ile okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı tarihi açıkladı. Bakan’ın yaptığı açıklamaya göre 12 Ekim 2020 Pazartesi günü; bütün ilkokullar, köylerdeki okullar, ortaokulların 8. Sınıfları, liselerin 12.sınıfları ve özel gereksinimli öğrencilerin okulları açıldı. Ezine’de de alınan bu karar doğrultusunda 12 Ekim 2020 Pazartesi günü mevcut okullar kapılarını öğrencilerine açtılar. Aylar sonra okullarına kavuşan öğrenciler ile velilerin heyecanlı oldukları gözlendi. Okula gelen öğrenciler, corona virüs tedbirleri alınarak sınıflarına geçtiler.

Kısmi olarak açılan okullarda bundan sonraki süreçte virüsün yayılma hızına göre hareket edilecek.

Ancak mevcut şartlar çerçevesinde okullar aşağıdaki kararlara uyularak eğitim-öğretim verilecek.

*12 Ekim 2020 Pazartesi’den itibaren yüz yüze eğitim alan öğrenciler haftanın iki günü okula gelecekler. Bunun dışındaki mesai günlerinde derslerini “uzaktan eğitim” metoduyla takip edecekler.

*Okula gelen öğrencilerin sınıf mevcutları gruplara ayrılarak azaltılacak.

*Öğrenciler, velinin talebine bağlı olarak okula gelecekler. Veliler, istemezlerse çocuklarını okula göndermeyecekler. Okula hiç gelmeyen öğrenciler de derslerini “uzaktan eğitim” metoduyla takip edecekler.

*Okullar ihtiyaç hasıl olması halinde Cumartesi günleri de eğitim-öğretim için açılacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.