reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI…

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI…
122 views
21 Ekim 2020 - 8:46

                19 Ekim 2020 Pazartesi günü, Ezine Muhtarlar Derneği tarafından hazırlanan resmi program icra edildi. Program doğrultusunda, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü saat 10.00’da Ezine merkezinde ve köylerinde görev yapan muhtarlar Atatürk Anıtı önünde bir araya geldiler. Ezine Muhtarlar Derneği Başkanı ve Oktay AKAY(Pazarköy Muhtarı) ve iki muhtar tarafından Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Çelenk sunumunu takiben Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşımız söylendi.

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı tarafından; 19 Ekim 2015 tarihinde yayınladığı bir genelge ile “Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesesi, 1829 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.” diyerek “…Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi uygun görülmüştür.” Bu bağlamda; 2015 yılından beri 19 Ekim günleri ülkemizde Muhtarlar Günü olarak değerlendirilmektedir. Muhtarlar Günü münasebetiyle bir konuşma yapan Ezine Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay AKAY “Muhtarların devlet ile vatandaş arasında köprü vazifesi gördüğünü” belirtti ve çalışmalarında kendilerine destek olan bütün yöneticilere teşekkür etti.  

19 Ekim Muhtarlar Günü programına, bazı resmi kurumların amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldılar. Atatürk Anıtı önündeki tören sona erince Muhtarlar Derneği Başkanı Oktay AKAY ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Kaymakam Dr. Hacı Arslan UZAN’ı makamında ziyaret ederek muhtarlara olan destekleri için kendisine teşekkür ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.