reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

EZİNE’DEKİ OKULLARIN SON DURUMU…

EZİNE’DEKİ OKULLARIN SON DURUMU…
49 views
21 Ekim 2020 - 7:17

12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren ilkokulların bütün sınıflarında, ortaokulların 8. Sınıflarında ve liselerin 12. Sınıflarında, haftanın 2 günü yüz yüze eğitim başladı. İlçemizde; Gazi İlkokulu Okulu, Yahyaçavuş İlkokulu ve Ortaokulu, Cevatpaşa İlkokulu’nun eski binası ile Çok Programlı Lise binası depreme dayanıksız oldukları gerekçesiyle yıkılmıştı. Bu arada Cevatpaşa Ortaokulu binası, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası ve İmam-Hatip Okulu binaları da “güçlendirme” yapılmak üzere tadilata alınmıştı. Bu bakımdan yüz yüze eğitim-öğretime başlayacak öğrencilerin hangi şartlarda ve hangi okul binalarında eğitim-öğretim yapacakları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlandı. Yapılan planlamaya göre yüz yüze eğitime başlayan öğrenciler aşağıda belirtilen okul binalarında eğitim-öğretime başladılar.

1-Gazi İlkokulu öğrencileri ile Gazi Ortaokulu’nun 8. Sınıf öğrencileri, mevcut Gazi Ortaokulu binasında eğitim-öğretime başladılar.

2-Yahyaçavuş İlkokulu öğrencileri ile Yahyaçavuş Ortaokulu öğrencileri, mevcut Fatih Duru İlkokulu binasında eğitim-öğretime başladılar.

3-22 Eylül İlkokulu öğrencileri ile Celalettin Topçu Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri, mevcut Celalettin Topçu Anadolu Lisesi’nde eğitim-öğretime başladılar.

4- Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencileri, şimdilik Fatih Duru İlkokulu’nda eğitim-öğretime başladılar. İmam-Hatip Okulu’ndaki güçlendirme tadilatı bitince ( Tadilatın 1-2 haftada biteceği tahmin ediliyor) bu okula geçecekler.

5-Gazi İlkokulu’nun ana sınıfları ise Cumhuriyet Anaokulu binasında eğitim-öğretime başladılar.

5- Bu arada güçlendirme tadilatı devam eden Cevatpaşa Ortaokulu’nda ve Gazi İlkokulu’na tahsis edilen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında bu işlerin bir ay içinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.