reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

VİRÜS HAYATI DURDURDU…

VİRÜS HAYATI DURDURDU…
686 views
09 Nisan 2020 - 10:47

                Dünyadaki bütün ülkelerde yaşayan herkesin hayatını olumsuz etkileyen corona virüs salgını, ülkemizde de hayatı vurdu. Çok kalabalık olan büyük kentlerimizin meydanları, caddeleri bomboş kalırken halkın büyük kısmı zorunlu olmadıkça evinden çıkmamaya başladı. İlçemizde de Türkiye genelinde yaşananların benzeri bir durum yaşanıyor. Virüs salgınının olmadığı günlerde, hareketli olan şehir merkezindeki caddeler, bomboş görünmeye başladı. Ezine halkı, diğer kentlerde olduğu gibi tedbiri elden bırakmayıp daha çok evlerde kalmayı seçti. İşyerlerini açan esnafımız da eldiven, maske kullanarak ve de sıkı sık ellerini yıkayıp kolonya kullanarak virüse karşı önlemini aldı. Bu arada insanlarımızın kalabalık gruplar halinde bir araya gelmekten kaçındıkları gözlendi. Pazartesi günü tezgah açın pazaryeri esnafımız da virüs salgınına karşı gereken tedbirleri aldı.    

Bu arada İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir Genelge gönderip aşağıdaki tedbirlerin alındığını duyurdu.

Yayınlanan Genelge ile; 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, halı saha, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süre için durduruldu.

Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek, vakıf ) genel kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitimler dahil, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) geçici olarak ertelendi.

Toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu Taziye Evlerinin faaliyetleri de durduruldu.

İçişleri Bakanlığı, söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.