reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI….

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI….
868 views
09 Nisan 2020 - 11:28

                Türkiye’de Corona virüs salgını başladıktan sonra Çanakkale halkı tarafından merak edilen hususları, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali TAŞÇI düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Dr. Ali TAŞÇI, Corona virüs salgını ile ilgili olarak Çanakkale’deki son durum (25.03.2020 tarihi itibariyle) hakkında bilgi verdikten sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali TAŞÇI’nın basın toplantısının satır başları şöyle:   

*Çanakkale’de ÇOMÜ Hastanesi’nin niçin coronavirüs karantina ve tedavi merkezi haline getirildiğini anlattı.

*65 yaş üstünde olan ve kronik rahatsızlığı bulunan insanlarımızın hasta oldukları için değil bedenlerinin hastalık konusunda hassas olduğu için sokağa çıkmalarının sınırlandığını belirtti. İl Sağlık Müdürü Dr. Ali TAŞÇI, bütün büyüklerimizin çok değerli olduklarını vurguladı.

*Herkesin talimatlara ve açıklamalara uyması halinde olağanüstü durumun beklenenden daha az süreceğini ifade etti.

* İl Sağlık Müdürü Dr. Ali TAŞÇI, gece-gündüz büyük bir gayretle görev yapan sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Doktorların, hemşirelerin ve diğer çalışanların morallerinin iyi olduğunu da vurguladı. Bu arada bir aile hekiminin de corona virüs şüphesiyle tedavi altına alındığını açıkladı. Ancak pozitif bir durum yok dedi.

*Çanakkale’de corona virüs şüphesiyle sağlık kurumlarına başvuranların %90’ının sonuçlarının negatif olduğunu belirterek “Şu ana kadar (25.03.2020) Çanakkale’de corona virüsten dolayı hayatını kaybeden yok” dedi.

*İnsanlarımızın cenaze namazlarında ve cenazenin defnedilmesi sırasında tedbirleri elden bırakmamalarını istedi.

*Virüsü kapan bir kişi 1,25 kişiye bulaştırıyor. Bu rakam 30 günde 15’e çıkabiliyor. Onun için bütün vatandaşlarımıza “Evde kalın” dedi.

* İl Sağlık Müdürü Dr. Ali TAŞÇI Çanakkale’ye bağlı ilçelerde herhangi bir sıkıntının olmadığını belirtti.

*Umreden dönen vatandaşlarımızın 14 günlük izolasyon süresi dolduğunu, o konuda herhangi bir sıkıntı olmadığını anlattı.

*Kepez’de evden çıkmaların çok olduğunun gözlediğini ve onun için de çok sık anonslar yapıldığı söyledi.

* İl Sağlık Müdürü Dr. Ali TAŞÇI, sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafenin korunması gibi önemli konularda halkı bilinçlendirmek için basına çok iş düştüğünün altını çizdi. Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evden çıkmamalarını tekrar hatırlattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.