reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

DEVİR-TESLİM YAPILDI….

DEVİR-TESLİM YAPILDI….
148 views
09 Nisan 2020 - 7:44

                23.02.2020 Pazar günü İl Kongresi yapılan Cumhuriyet Halk Partisi’nde delegelerin çoğunluğunun tercihi Metin Ümit URAL’dan yana olmuştu. Yeni dönem için CHP’nin İl Başkanı olan Metin Ümit URAL geride bıraktığımız hafta içinde mazbatasını aldı. Mazbatanın takdiminden sonra CHP Çanakkale İl Başkanlığında devir – teslim töreni yerine getirildi. Partinin anahtarı ve mührü İsmet GÜNEŞHAN tarafından yeni İl Başkanı Metin Ümit URAL’a teslim edildi. GÜNEŞHAN ve URAL parti binasında yaptıkları konuşmalarda iktidara geleceklerinin altını çizdiler ve iktidara giderken kol kola olacaklarını belirttiler. 

Geçmiş dönem CHP İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN devir-teslim töreninde şunları söyledi: “23.02.2020 Pazar günü il kongremizi, partimize, Çanakkale’mize yakışır bir şekilde gerçekleştirdik. Kongre sonucunda, üyelerimiz Metin Ümit Ural arkadaşıma ve ekibine iki yıl partiyi yönetme görevi vermiştir. Bizde geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlar olarak kendilerine partinin mührünü ve evrakını teslim edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi bugün halkın ortak umududur. İçinde bulunduğumuz koşullar ortadadır. Şu anda umut Cumhuriyet Halk Partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi şu anda iktidar olmaya en yakın siyasi partidir. Partimizi dışarıdan karıştırmak isteyen birçok güç vardır. Biz partililer olarak sorumluluk bilinciyle bu karıştırmalara uymayacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde, halkın beklentisi olan partimizi iktidara getirmek için canla başla çalışacağız. Bundan sonra yeni seçilen il yönetimimizin emrindeyiz. Ne görev verirlerse, yerine getireceğiz. İktidara yürümek için canla başla çalışacağız.”

CHP’nin yeni İl Başkanı Metin Ümit URAL ise partililere hitaben şunları söyledi: “Baştan beri söylediğim gibi bu bir bayrak taşıma yarışıydı. Bayrak yarışlarında etaplar vardır. Etapların sonunda ise sonuç alınır. Biz şu anda değerli yönetimimizden görevi devraldık. Bizim en son bayrağımızı taşıyacak olduğumuz yer iktidardır. İktidarda o bayrak sonuca ulaşmış olacaktır. Geçmişe, her şeye sünger çekeceğiz. İktidara gidilen yolda hepimiz kol kola gireceğiz, omuz omuza mücadele ederek başaracağız. Hepinize burada olduğunuz için teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmalardan sonra eski İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN, yeni İl Başkanı Metin Ümit URAL’ı tekrar tebrik ederek başarılar diledi. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.