reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

ZÜHTÜ ŞANSAL ERDİL GÜVEN TAZELEDİ….

ZÜHTÜ ŞANSAL ERDİL GÜVEN TAZELEDİ….
870 views
24 Şubat 2020 - 9:34

                Siyasi arenaya Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde katılan İYİ Parti’de il ve ilçe teşkilatlarının kongre süreci devam ediyor. Kongrelerden önceki aşamada partinin il ve İlçe Başkanlarının genel merkez tarafından tayin edilmesinin ardından çalışmalara başlayan başkanlar ve yöneticiler bu süre zarfında üye kayıtları yapmaya devam ettiler. Kongre sürecinin başladığı şu günlerde görevini başarıyla yürüten İyi Parti İlçe Başkanı Zühtü Şansal ERDİL güven tazeledi.

                İYİ Parti Ezine Teşkilatı, 09.02.2020 Pazar günü 1. ilçe kongresini yaptı. M.İbrahim Dedeoğlu Düğün Salonu’nda yapılan İlçe Kongresine; İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan UZ,  Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ahmet USLU, Bayramiç İlçe Başkanı Ziya EROL, Ayvacık İlçe Başkanı Şükriye ÖZKAN, Çan İlçe Başkanı Mustafa KILIÇ, Merkez İlçe Başkanı Necati GAPRAN, Mustafa KILIÇ, Yakup UZUN, Hakan ALIŞ, Ahmet AŞIK, Emirhan ŞAHBAZ  gibi partide yöneticilik yapan isimlerle İYİ Parti’ye gönül veren vatandaşlarımız iştirak ettiler. Bu arada İlçemizdeki siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve bazı muhtarlar da  kongrede konuk olarak yer aldılar. İYİ Parti İlçe Başkanı Zühtü Şansal ERDİL, bütün konuklarını karşılayıp kendilerine “hoş geldiniz” dedi. Kongrede yeterli sayıda üyenin yer aldığının belirlenmesi üzerine oturum açıldı. Kongrenin açılışı mevcut İlçe Başkanı Zühtü Şansal ERDİL tarafından yapıldı. Açılış konuşmasından sonra Divan Heyeti seçildi. Divan Başkanlığına İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan UZ seçildi. Rıdvan UZ, konuklara ve partililere teşekkür ettikten sonra gündem maddelerini okudu. Gündeme göre önce Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Akabinde İstiklal Marşımız söylendi. Daha sonra gündemin diğer maddeleri görüşüldü. Yönetim Kurulu raporu, mevcut İlçe Başkanı Zühtü Şansal ERDİL tarafından okundu. ERDİL, okuduğu raporda özetle şunları söyledi: “Değerli konuklar, çok kıymetli dava arkadaşlarım, İYİ Parti’nin 1. İlçe kongresine hoş geldiniz. Bizler İYİ Parti İlçe Yöneticileri olarak göreve geldiğimiz günden bu yana birkaç seçimi geride bıraktık. Genel seçimlerde İlçemizde %16,5, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %12,5 oy aldık. Yerel seçimlerde istediğimiz sonucu alamadık. Geride kalan süre içinde halkımızın sorunlarını dinledik. Onlarla iç içe olduk. Partimize üye kayıtları yaptık. Yerel basında partimizin tanıtımı için gayret gösterdik. Bu vesile ile benimle birlikte çalışan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 1. İlçe kongresinin Ezine’ye ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” Rapor okunduktan sonra Yönetim Kurulu, genel kurul üyeleri tarafından ibra edildi.

Gündem gereği 2018 ve 2019 yıllarının kesin hesap raporları okunup genel kurulda kabul edildi. 1. İlçe kongresine listesi ile tek aday olarak giren Zühtü Şansal ERDİL, yaptığı konuşma ile genel kurula hitap etti ve arkadaşlarıyla beraber niçin aday olduklarını açıkladı. Ardından seçimlere geçildi. Yapılan sayım-döküm işleminin neticesinde Avukat Zühtü Şansal ERDİL  yeniden İYİ Parti İlçe Başkanı seçilerek güven tazelemiş oldu. İYİ Parti Ezine Teşkilatı’nda yer alan isimler şunlar oldu:

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELER

Yusuf BAKIR

İsmail BALCI

Tülay BÜYÜKDERE

Alaittin CEYHAN

Ömer Lütfü ÇELİKBAŞ

Yüksel DİNÇER

Hasan EKER

Mehmet GARİP

Fatih GÜN

Ömer GÜNEŞ

Salim İŞCEN

Emrah SAKARYA        

Hilal YALÇINKAYA

Suna ZENCİR

Melek ZENGİN

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

Mehmet ATMACA

Mehmet BAŞARAN

Nilgün BALCI

Necmiye DİNÇER

Hüseyin Adnan ERDEM

Gönül ERDİL

Hayrettin EROL

 Selda GARİP

Ekrem GÜL

Gültekin KARAKAŞ

Serkan KIRAL

Tuncay KIZAK

Ferit MERCAN

Mehmet ÖZEN

F.Serhat YALÇINKAYA

Şükrü YIDIZ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.