reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

ALİ UYANIK YENİDEN MERKEZ İLÇE BAŞKANI OLDU….

ALİ UYANIK YENİDEN MERKEZ İLÇE BAŞKANI OLDU….
295 views
24 Şubat 2020 - 8:49

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Merkez İlçe Kongresi Prof. Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesislerinde  2 Şubat 2020 Pazar günü yapıldı. Partinin yöneticileri, delegeler ve partililer daha önceden ilan edilen kongre saatinden önce salona gelerek yerlerini aldılar. Genel kurulda; CHP Genel Başkan Yardımcıları Orhan SARIBAL ve Muharrem ERKEK, CHP İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN, İl Genel Meclis Başkanı Sadık GÖĞÜSGEREN, Çanakkale Milletvekili Özgür CEYLAN, Çanakkale Belediye Başkanı Ürgül GÖKHAN, İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanları, Muhtarlar ve partililer katıldılar. Genel kurulda CHP İlçe Başkanı Caner ŞAHİN ve arkadaşları da yer aldılar.

Genel kurul; Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Silah Arkadaşları ve Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunu müteakiben İstiklal Marşımız söylendi. Divan Başkanlığına seçilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan SARIBAL’ın açılış konuşmasının ardından Ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı eski dönem Milletvekili İsmail ÖZAY yaptı. ÖZAY’ın içeride yaşanan anti demokratik hareketleri eleştiren konuşmasına CHP Milletvekili Muharrem ERKEK yanıt verdi. Yapılan  konuşmalarda ülkemizdeki siyasi şartlar anlatılarak Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarının hızla iktidara yürüdüğünün altı çizildi.

Ali UYANIK ve İsmet GÜNEŞHAN’ın yapıcı konuşmalarının ardından  Merkez İlçe Başkanlığı ve Yönetim Kurulu için seçimlere geçildi. Yapılan oylama işleminden sonra sonuçlar açıklandı ve seçimlere tek aday olarak giren Ali UYANIK CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığına yeniden seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.