reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

HAZİNE VE MALİYE BAKANI ÇANAKKALE'YE GELDİ…

HAZİNE VE MALİYE BAKANI ÇANAKKALE'YE GELDİ…
306 views
09 Ocak 2020 - 8:30

                Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Çanakkale ziyareti ile  “Türkiye İçin Değişim Başlıyor” programları kapsamında 02.01.2020 Perşembe günü ÇTSO’da Çanakkale İş Dünyası Buluşması gerçekleşti.

Programa; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Gelir İdaresi Başkanı Bekir Bayrakdar, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Ak Parti İl Başkanı Naim Makas, Banka Müdürleri, Oda-Borsa Meclis Üyeleri ve iş insanları katıldı.

Toplantıda ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; Türkiye’nin özellikle son 6 yılda zor bir süreç geçirdiğini belirterek, “2019 yılıyla birlikte bu 6 yıllık süreci artık geride bırakıyoruz. Tüm bu zorlukları daha güçlü kazanımlarla artık geride bırakıyoruz. Yaşadığımız süreçlerden dersler çıkararak, kazanımlarımızı koruyarak, çok daha fazla çalışarak, sanayicimizle, çiftçilerimizle, KOBİ’lerimizle, üreticilerimizle çok daha fazla dayanışma içinde büyük ve güçlü Türkiye idealini inşallah hep birlikte başaracağız.” dedi. Çanakkale’nin ülkenin göz bebeği olduğunu belirten Albayrak, bu nedenle 2020 yılının ilk iş dünyası toplantısını bu şehirde yapmak istediklerini söyledi.

Toplantı programında söz alan Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen şunları belirtti.

Hükümetimizin uygulamaya aldığı kapsamlı politika ve stratejilerle, hazırladığı etkin önlemler ve ekonomi kurumlarının yüksek derecede koordinasyon kapasitesiyle bizlerin şahit olduğu zorlu süreçten güçlenerek çıktık. “Türkiye için değişim başlıyor” diyerek tüm ülkede KOBİ’ler, sanayiciler ve üreticilerle bir araya gelip sorunları yerinde dinleyen Sayın Bakanımızın çözüm üretme gayreti bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Kendilerine minnetlerimizi sunuyoruz. Çanakkale İş Dünyası Buluşması’nda Sayın Bakanımıza Çanakkale Ticaret Borsası olarak taleplerimizi sunduk. 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantılı yollarının tamamlanması, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB ve Çanakkale Teknopark gibi Çanakkale’mizin vizyon projelerini İlimize kazandırdıkları için öncelikle şükranlarımızı sunduk. Bu hususlar çerçevesinde Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesine ödenek aktarılması yönünde ricalarımızı ilettik.

Toplantımızdan sonra Gelirler Genel Müdürümüz, Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bankası Genel Müdürleri ve üst düzey yöneticileri ile İş dünyamızın sorunları ve çözüm önerilerini görüştük. Sayın Bakanımızın İş dünyamıza İlimizde verdiği müjdeler Türkiye ekonomisinin yeni yılda büyüme kararlılığının göstergesi olmuştur. Sayın Albayrak nezdinde hükümetimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz, “Türkiye için değişim başlıyor programları kapsamında  Sayın Bakanımız Berat Albayrak’ın İlimize teşrif ederek, iş dünyasının sorunlarını dinlemesi bizleri son derece memnun etmiştir. Sayın Bakanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi. Başkan Deniz ayrıca, arpadaki KDV oranının önceki dönemdeki düşük kur politikasının uygulanıp uygulanmayacağı hususuna değindi. Bakan Albayrak’ta bu hususta düşük kur politikası değil, kurun normal ithalata değil ihracata açılacak pozisyonda kur politikasının dengelenmesi gerektiğini belirtti.

Çanakkale’de gerçekleşen yeni yılın ilk ekonomik toplantısı bu görüşler çerçevesinde sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.