reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

2019'UN ÖNEMLİ OLAYLARI…

2019'UN ÖNEMLİ OLAYLARI…
149 views
09 Ocak 2020 - 7:57

365 gün önce büyük bir heyecanla karşıladığımız 2019 yılını geride bıraktık. Geride kalan 365 gün içinde hem ülkemizde hem de dünyada çok önemli siyasi, sosyal ve sportif olaylar meydana geldi. Deprem, sel gibi pek çok doğal felaketlerde de can ve mal kayıpları yaşandı. Orman yangınları hiç durmadı. İlçemizde de önemli sayılabilecek bazı hadiseleri hep birlikte yaşadık. Toplumun tamamını veya bir kısmını etkileyip dikkatleri çeken bu olayları bir kez daha hatırlayalım.

*31 Mart 2019 tarihinde yerel seçimler yapıldı. Görev yaptığı 5 yılda önemli işlerin yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU kendi partisi tarafından aday gösterilmedi.

*Ezine’de 2 yıl görev yapan çok başarılı bir yöneticilik performansı gösteren Kaymakam Ali İkram TUNA’nın Ağustos ayında tayini çıktı.

*Şubat ayının başında özel arabayla Karamenderes Çayı kenarına giden 4 gencimiz, aracın çay sularına kapılması sonunda hayatlarını kaybettiler.

*MHP’de Tahsin YÜKSEL, Genel Merkez tarafından İlçe Başkanlığı görevine getirildi.

*CHP, 28 Aralık 2019’da İlçe Kongresini yaptı ve delegeler Caner ŞAHİN’i İlçe Başkanı seçtiler.

*Belediye sinema binası, Belediye İşhanı, Çıraklık Okulu, eski Orduevi gibi pek çok Ezineli’nin hayatında yeri olan binalar yıkıldı. 

*Pazaryerinin mevcut yerinden alınıp Erenleraltı Mevkii’ne taşınması için çalışma başlatıldı.  

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.