reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

TİCARET BORSASI EZİNE'DE..

TİCARET BORSASI EZİNE'DE..
251 views
14 Aralık 2019 - 7:29

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Ezine bölgesinde bir dizi ziyaret ve görüşme gerçekleştirdi. Ezine’de, Geyikli’de ve buralardaki bazı işletmelerde yapılan ziyaret ve incelemelerle ilgili olarak şu açıklama yapıldı. “Kaya Üzen Başkanlığında, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Üyeleri Melih Gündoğdu, Birol Çetin ve Ruhi Badem, Genel Sekreter Sevcan Elver’in yer aldığı heyet Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Gıda İhtisas OSB Müdürü Alper Altınok, ve Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’nu makamlarında ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaretlerde bölge sorunları ve çözüm önerileri, yürütülen ve bölge kalkınmasını sağlayacak projeler hakkında bilgi paylaşımı gerçekleştirildi. İlimizdeki küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi çalışmaları kapsamında Ticaret Borsası organizasyonu ile geçtiğimiz günlerde Diyarbakır ve Sincan Hayvancılık OSB’lerinde incelemelerde bulunan Çanakkale Ticaret Borsası yöneticileri tecrübe paylaşımlarında bulunarak  bölgemizin coğrafi işaretli ürünü olan Ezine peynirinin hammadde ihtiyacının temini noktasında istişarelerde bulundular. Resmi ziyaretlerin yanı sıra, Ticaret Borsası üyelerinden canlı hayvan sektöründe farkındalık yaratan firmaların başında gelen Uluova Süt Ürünleri, Kaanlar Gıda ve Süha Tarım’a işletme ziyaretinde bulunarak canlı hayvan sektörü ile ilgili sektörün sorunları ve çözüm önerileri üzerine değerlendirmeler gerçekleştirildi.

Başkan S.Kaya Üzen ve Yönetim Kurulu üyeleri ayrıca bölgede yer alan zeytin ve zeytinyağı sektör kurulu üyelerinden Kaşıkçıoğlu Gıda, Safiden Zeytinyağları ve Ayvaz Zeytinyağlarını ziyaret ederek, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Ziyaretlerde, Ticaret Borsası üyelerine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan projeler, sektörlerin durumları ve İl ekonomisi üzerindeki önemi konularına değinildi. Ziyaretlerin ardından, Uluova Süt Ürünleri firması ev sahipliğinde Çanakkale Ticaret Borsası aylık olağan Yönetim Kurulu Toplantısının gerçekleştirilmesinin ardından program son buldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.