reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

GAZİLERİMİZ HÜRMETLE VE MİNNETLE ANILDI…

GAZİLERİMİZ HÜRMETLE VE MİNNETLE ANILDI…
299 views
26 Eylül 2019 - 11:04

Tören sunucusunun daveti üzerine Jandarma Astsubay Çavuş Erol HAÇAR tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. HAÇAR, konuşmasında şunları söyledi: “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallık rütbesi ve gazilik unvanının verilmesi nedeniyle bugün Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün şehit ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları sayesinde huzur içinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz. Vatan için canlarını ortaya koyan gazilerimizin yaşamlarını değerli kişiliklerine yaraşır imkanlar altında sürdürmelerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur. Bu vesileyle Gaziler Günü’nü kutluyor, vatanı için canını ortaya koymaktan kaçınmayan şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Jandarma Astsubay Çavuş Erol HAÇAR’ın konuşmasından sonra öğrenciler şiir okudu ve ardından program sona erdi. Saat 10.00’da protokol heyeti, Gaziler, Şehit ve Gazi yakınları İlçe Kabristanlığındaki Şehitlikte bir araya geldiler. Şehitlikte; din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Şehit mezarlarının başında dualar edildi. Kaymakam Dr.Hacı Arslan UZAN, Belediye Başkanı Güray YÜKSEL, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU tarafından Şehitlikteki defter imzalandı.
Protokol heyeti, Gaziler, Şehit ve Gazi yakınları saat 10.00’da Ezine Öğretmenevindeki kahvaltıda tekrar buluştular. Kahvaltıdan sonra protokol mensupları ile Gaziler, Şehit ve Gazi yakınları bir süre sohbet ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.