reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

ÇANAKKALE ÜRÜNLERİ ANKARA’DAN DÜNYA’YA AÇILIYOR…

ÇANAKKALE ÜRÜNLERİ ANKARA’DAN DÜNYA’YA AÇILIYOR…
481 views
26 Eylül 2019 - 9:53

TOBB’un katkıları ve Ankara Ticaret Odası (ATO) ev sahipliğinde düzenlenen “2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi” 19-20-21 Eylül 2019 tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Congresium International Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirildi. Zirve kapsamında Türkiye’nin farklı ve zengin coğrafyasından ürünlerin sergilendiği “Coğrafi İşaretli Ürünler İhtisas Fuarında” Çanakkale ürünleri büyük ilgi topladı. Çanakkale, Coğrafi İşaretler İhtisas Fuarı’na, Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ile Çanakkale Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu, Bayramiç Ziraat Odası, Ezine Peynirciler Derneği, Ezine Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü işbirliğinde 30 metrekarelik stant ile katılım sağladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açılışı gerçekleştirilen 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde Ak Parti Grup Başkan vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.İbrahim Uslan zirvenin açılışına katılarak Çanakkale standına hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Çanakkale standında, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, ÇTB Fuar sorumluları Gözde Kartal ve Erkal Ata, ÇTSO Fuar Sorumlusu Gökhan Doğru, Ezine Tarım ve Orman ilçe Müdürü Ramazan Eren, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak, Başkan Yardımcısı Ali Öztürk, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri Derya Tahsildaroğlu, Kadir Tınmaz, Gürkan Oğral, Genel Sekreter Fırat Öğüt, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Bayramiç Ziraat Odası Meclis Başkanı Yücel Çayıroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Adem Örnek, Fuar Sorumluları Öznur Altun ve Eren Mutlu gelen misafirlere ev sahipliği yaptı.
Çanakkale standında Çanakkale’nin Coğrafi işaretli ürünleri olan Ezine Peyniri, Bayramiç Beyazı, Bayramiç Elması ve Çanakkale el halısının yanı sıra coğrafi işaret tescili alma niteliğine sahip olan Çanakkale domatesi, Ezine eski kaşarı, Ezine inek peyniri, Gelibolu Sardalyesi, Gökçeada Zeytinyağı, Geyikli Zeytinyağı, Gökçeada Kekik Balı, Ayvacık karakovan balı, Lapseki şeftalisi, Lapseki kirazı, Yenice kapya biberi, Çanakkale peynir helvası, Bayramiç helvası, Biga lokumu, Biga köftesi, Mevlevi tatlısı, süt reçeli, domates salçası gibi ürünlerinin tanıtımları ve Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile Çanakkale’nin turizm değerleri de tanıtıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.