reklam
reklam

EZİNE SONSÖZ GAZETESİ

ULUKÖY’DE SAĞLIK EVİ AÇILDI…

ULUKÖY’DE SAĞLIK EVİ AÇILDI…
450 views
19 Eylül 2019 - 12:11

Ezine’nin merkezi konumdaki köylerinden olan Uluköy’de Sağlık Evi açıldı. Edindiğimiz bilgilere göre yeni hizmete giren Sağlık Evinin bulunduğu yerde daha önce 3 katlı Sağlık Ocağı binası vardı. Uluköy’e ve çevresindeki diğer köylere uzun süre hizmet eden bu bina, inşaat ömrünü tamamladığı için yıkıldı. Eski binanın yerine hizmete açılan tek katlı yeni Sağlık Evi inşa edildi. Burada görev alacak sağlıkçılar hem Uluköy halkına hem de civardaki köylerin halkına hizmet verecek. Yeni Sağlık Evinin hizmete girmesi dolayısıyla Uluköy’de bir açılış programı icra edildi. Sağlık Evinin açılış programına; Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN, Ak Parti Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Çanakkale Valisi Orhan TAVLI, Ezine Kaymakamı Dr.Hacı Arslan UZAN, Ezine Belediye Başkanı Güray YÜKSEL, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt ORUÇOĞLU, İl Sağlık Müdürü Ali TAŞÇI, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet ÜNSAL, Ak Parti Geyikli Belde Başkanı Mustafa KİRVELİ, İl Genel Meclis Üyesi Yahya Murat SEZGİN, Uluköy Muhtarı Kemalettin ŞEN ile Uluköy halkı katıldılar. Sağlık Evi açılış programında önce bir din görevlisi tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımız söylendi. Açılış programında ilk sözü alan İl Sağlık Müdürü Ali TAŞÇI özetle şunları söyledi: “Bir süredir Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemizde sağlıkta dönüşüm programı uygulanıyor. Bu program kapsamında ülkemizin en ücra köşelerine sağlık evleri yapılıyor. Son 3 yılda sağlık konusundaki bu dönüşüm hem hızlandı hem de verimlilik arttı. Vatandaşlarımızın sağlık konusundaki sorunlarının çözümü için ne gerekiyorsa yapılıyor. Evde sağlık hizmetleri, yaşlıların bakımı, muhtaçların bakımı gibi hizmetler veriliyor. İlimizde bu değişim ve dönüşüm programından azami ölçüde yararlanmaktadır. Bu bakımdan sağlık hizmetleri konusunda emek veren, destek olan herkese teşekkür ederim. Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent TURAN’a, Ak Parti Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU’na ve Çanakkale Valisi Orhan TAVLI’ya ayrıca teşekkür ederim. Uluköy Sağlık Evi, halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

Açılış programında kürsüye davet edilen Ak Parti Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU özetle şunları söyledi: “Ak Parti iktidarı döneminde özellikle sağlıkta devrim gibi kararlar alınıp uygulamaya konuldu. Eskiden biliyorsunuz hasta kuyrukları vardı. İlaç kuyrukları vardı. Bunların hepsi kalktı. Bugün sağlık hizmetleri çok iyi. Çünkü en kıymetli değer sağlığıdır. Onun için iktidarımız sağlığa çok önem vermektedir. Ben bugün burada bizleri karşılayan herkese teşekkür ediyorum. Sağlık Evi halkımıza hayırlı olsun.” dedi.
Açılış programında son olarak kürsüye davet edilen Çanakkale Valisi Orhan TAVLI özetle şunları söyledi: “Türkiye son yıllarda her alanda büyük yatırımlar yapıyor. Bölgemize yapılan yatırımlar neticesinde Çanakkale’yi yaşanabilir kentlerin ilk sırasına getirdi. Biliyorsunuz Çanakkale’ye 18 Mart köprüsü de yapılıyor. Bölge ulaşımı için büyük önem taşıyan köprünün 18 Mart 2022’de bitirilmesi için çalışılıyor. Çanakkale her şeyiyle donanımlı bir İl olacak. Hepimiz daha güzel bir Türkiye için çalışıyoruz. Ben bugün burada hizmete açacağımız Sağlık Evinin bölge halkı için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Konuşmalar tamamlandıktan sonra Uluköy Sağlık Evinin açılış kurdelesi kesildi. Bürokratlar ve konuklar yeni Sağlık Evini ziyaret ettikten sonra Uluköy’den ayrıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.