KEPEZ SPOR KAÇIRDI, EZİNE SPOR ATTI

Yazı Boyutu:
KEPEZ SPOR KAÇIRDI, EZİNE SPOR ATTI

EZİNE SPOR : 2 KEPEZ SPOR : 1
Ezine Spor, 2018-2019 futbol sezonunun ilk maçında kendi sahasında Kepez Spor ile karşılaştı. 14 Ekim 2018 Pazar günü oynanan müsabakada konuk ekip Kepez Spor, bulduğu çok sayıdaki gol pozisyonundan yararlanamadı. Buna karşılık Ezine Spor, yakaladığı az sayıdaki gol pozisyonundan ikisini gole çevirerek ilk maçından 3 puanla ayrıldı.
Maça, Ezine Spor baskılı başladı. Topu kanatlara taşıyan Ezine Sporlu oyuncular, yaptıkları ortalarla gol pozisyonu bulmaya çalıştılar. Nitekim 10. Dakikada Cemil, ceza yayı civarında topla buluştu. Cemil’in sert ve düzgün vuruşu köşeden ağlarla buluştu. Skor 1-0 oldu. 15. Dakikadan sonra Kepez Spor, gol pozisyonu bulmaya çalıştı. 17. Dakikada Kepez Spor, sağ taraftan faul atışı kullandı. Ezine Spor ceza alanı içinde topla buluşan Kepez Sporlu oyuncuların vuruşları iki defa yan direkten döndü. 22. Dakikada yine Kepez Spor sağdan çok etkili geldi. Forvet oyuncusu Ezine Spor Kalecisini de geçti. Yaptığı plase vuruş direğin dibinden auta çıktı. 35. Dakika oynanırken Ezine Sporlu Yavuz, defans arasına atılan topu kontrol etti. Yavuz’un vuruşu ağlara gidince Ezine Spor 2-0 öne geçti. İlk yarının sonlarına doğru Kepez Spor, iki net gol pozisyonu daha yakaladı. Ancak gol bulamadı. Yine ilk yarıda Cemil ve Yavuz, hakeme itiraz ettikleri için sarı kart gördüler.
İkinci yarıda Ezine Spor daha kontrollü oynarken Kepez Spor, gol bulmak için telaşlandı. 58. Dakikada Kepez Spor atağında sol kanat oyuncusu uygun durumda topla buluştu. O’nun sol çaprazdan yaptığı sert vuruş, uzak direk dibinden dışarı çıktı. 65. Dakikada bu kez Ezine Spor gol pozisyonu yakaladı. Forvet oyuncusunun kaleye yaptığı sert vuruş rakibe çarpıp kornere çıktı. 70. Dakika oynanırken Kepez Spor Kalecisi, bir Ezine Spor atağında kendisine çarpan Ezine Sporlu oyuncuyla tartışınca maçta gerginlik arttı. Gerginlik, hakemin gösterdiği kartlarla sona erdi. 72. Dakikada Kepez Spor, sağ kanattan bir atak geliştirdi. Topla son olarak buluşan Gökçe’nin vuruşu ağlara gidince skor 2-1 oldu. 75. Dakikada Kepez Spor, bir gol kaçırdı. 80. Dakikada Ezine Spor, sağ taraftan faul atışı kazandı. Yapılan ortaya Feyyaz kafayı vurdu, top kenardan dışarı çıktı. 85. Dakikada Ezine Sporlu Remzi Can, rakibine sert girdiği için kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı. Bu dakikadan sonra Ezine Spor, oyunu kontrolünde tutmayı başardı ve Kepez Spor’u 2-1 mağlup etti. Ezine Spor, bu hafta sonunda Yenice Spor ile deplasmanda karşılaşacak.

Yorum