Bölgesel Amatör Lig Fikstürü Çekildi Çanakkale Takımları 11. Grupta

Yazı Boyutu:
Bölgesel Amatör Lig Fikstürü Çekildi Çanakkale Takımları 11. Grupta

2015-2016 Sezonunda 12 Grupta Oynanacak Bölgesel Amatör Lig Fikstür Çekimi İstanbul’da Yapıldı. Tff’nin Beykoz Riva’da Bulunan Merkezindeki Orhan Saka Konferans Salonu’nda Düzenlenen Kura Törenine, Tff Yönetim Ve İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, Tff Amatör Kurul Üyesi Fahrettin Eserdi, 157 Bal Takımının Temsilcileri İle Askf Başkanları Katıldı.

Genel Sekreter Yardımcıları Adnan Ersan’ın Yaptığı Bilgilendirme Konuşmasının Ardından Tff Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez Yaptığı Konuşmada, “Bal Ligi, Bizim Amatör Liglerimizin Amiral Gemisidir. Bütün Liglerimiz Çok Önemli Ancak Bal’ın Çok Özel Tarafı Da Duygusal Bir Lig Olması. Türkiye’nin Doğusundan Batısına, Güneyinden Kuzeyine Oynattığımız Bir Lig. 81 Ligde Oynanması, Türkiye’yi Kucaklaması Açısından Çok Önemli Ve Tff Tarafından Da Çok Önemsenen Bir Lig. Bal Sezonunun Hepimize Hayırlı Olmasını Diliyorum. Tff Başkanı Yıldırım Demirören’in De Dostluğun, Kardeşliğin Ön Planda Olduğu Bir Lig Olması Dileğini De İleterek Tüm Takımlarımıza Başarılar Diliyorum” Dedi. Birden Fazla Grupta Bulunan Ankara, İzmir Ve İstanbul Takımlarının Hangi Gruplarda Yer Alacağını Belirlendiği Kurada, 12 Grubun Fikstür Çekimi Yapılırken, Kulüpler 2015-2016 Sezonu Bal Statüsü Konusunda Bilgilendirildi.

Bal’da 12 Grup Birincisi Statüde Belirlendiği Şekilde Play-Off Turuna Yükselecek. Bu Turda Oluşan 6 Eşleşme Tarafsız Sahada Tek Maç Eleme Usulüyle Oynanacak Ve Galipler Spor Toto 3. Lig’e Yükselecek. Bu Turda Mağlup Olan 6 Takım Bir Kez Daha Statüye Göre Eşleştirilecek Ve Yine Tarafsız Sahada Tek Maç Üzerinden Oynanacak 3 Eşleşmenin Galibi Spor Toto 3. Lig’e Çıkacak Son 3 Takımı Oluşturacak.

2015-2016 Sezonunda İlimizi Bölgesel Amatör Lig’’ De Temsil Edecek Olan Karabiga Belediyesi Gençlikspor İle Çanakkalespor Futbol Kulübü 11. Grupta Yer Aldı.

Bölgesel Amatör Lig 11. Grupta Yer Alan Takımlar Şunlar:

1- İfaspor (İstanbul)

2- Elmasbahçelerspor (Bursa)

3- Büyükçekmece Belediyespor (İstanbul)

4- Karabiga Belediyesi Gençlik Ve Spor (Çanakkale)

5- Altınova Belediyespor (Yalova)

6- Mudanyaspor (Bursa)

7- Alemdağspor (İstanbul)

8- Beşyüzevlerspor (İstanbul)

9- Sultangazispor (İstanbul)

10-Gemlikspor (Bursa)

11-Çanakkalespor Futbol Kulübü (Çanakkale)

12-Yalovaspor (Yalova)

13-Kestel Belediyespor (Bursa)

Bölgesel Amatör Lig İlimiz Temsilcileri Çanakkalespor Fk İle Karabiga Belediyesi Gençlik Ve Spor 1. Hafta, 19 Eylül Cumartesi Veya 20 Eylül Pazar Günü Çanakkale 18 Mart Stadyumunda İlk Müsabakalarını Oynayacaklar. 2. Hafta Çanakkalespor Fk, Altınova Belediyespor İle Deplasmanda Oynarken, Karabiga Belediyesi Gençlik Ve Spor Karabiga’da Yalovaspor İle Oynayacak.

Yorum