Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı

Yazı Boyutu:
Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı

Toplumda Vergi Bilincini Arttırmak Maksadıyla 1990 Yılında Uygulamaya Konulan Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı. İlçemizde Malmüdürlüğü Tarafından Hazırlanan Program Dahilinde Vergi Haftası Değerlendiriliyor. Bu Bağlamda Vergi Haftası, 23 Şubat 2015 Pazartesi Günü Ziyaretlerle Başladı. İlk Ziyaret Belediye Başkanlığına Yapıldı. Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk Ve Maliye Personeli Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nu Makamında Ziyaret Etti. Bu Ziyarette, Vergi Toplamanın Önemi Ve Vergi Konusunda Yapılan Bilinçlendirme Faaliyetleri Üzerinde Duruldu. Ayrıca Hafta Boyunca Okullar, Mükellefler Ve Sivil Toplum Kuruluşları Ziyaret Edilerek “Vergi” Konusu Gündemde Tutulacak.

Vergi Haftası’nın Başlaması Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayan Ezine Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk Şu Görüşlerini Kamuoyu İle Paylaştı:

“Kamuoyunda Sağlıklı Bir Vergi Bilincinin Oluşturulup Geliştirilmesi, İdare – Mükellef İlişkilerinin Sağlam Temellere Oturtulması, Verginin Toplumun Tüm Kesimlerine Benimsetilmesi, Vergiyi Gönüllü Olarak Ödeme Alışkanlığının Artırılması, Geleceğimizin Teminatı Olan Çocuklarımızda Vergi Bilincinin Oluşturulması Amacıyla 1990 Yılından Bu Yana Kutlanmakta Olan  “ Vergi Haftası’nın”  Yirmi Altıncısı Bu Yıl 23 Şubat – 01 Mart 2015 Tarihleri Arasında Kutlanacaktır.

Vergi, Devletimizin En Büyük Gelir Kaynaklarından Birisi Olup, Kalkınmanın Temelini Oluşturmaktadır. Herkes, Mali Gücüne Göre Vergi Ödemekle Yükümlüdür. Vergi Ödemek Bir Vatandaşlık Görevidir. Ödemiş Olduğumuz Vergiler Sonuçta Hizmet Olarak Bize Geri Dönmektedir. Çocuklarımıza Daha İyi Bir Eğitim, Çağdaş Ve Müreffeh Bir Ülke, Daha Güvenli Bir Gelecek Bırakmak İstiyorsak Vergilerimizi Tam Ve Zamanında Ödeme Gayreti İçerisinde Olmalıyız. Vergi Yükünün Adil, Dengeli Bir Şekilde Dağılımı; Vatandaşlarımızın Mükellefiyet İle İlgili Ödevlerini Tam Ve Zamanında Yerine Getirmeleri İle Kayıtsız Mükelleflere Karşı  Duyarlı Olmalarına  Bağlıdır. Malmüdürlüğümüz Çağdaş Teknolojiden İmkanlar Ölçüsünde Faydalanarak “Mükellef Müşterimizdir” Anlayışıyla Sizlere Doğru, Hızlı Ve Kaliteli Hizmet Verme Gayreti İçindedir.

İlçemizde De Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak Olan Vergi Haftası Etkinlikleri 23 Şubat 2015 Pazartesi Günü  Kaymakamımız Ve Belediye Başkanımızı Ziyaretle Başlayacaktır. Hafta İçerisinde Meslek Odaları Ve Mükelleflerimiz Ziyaret  Edilecektir. İlköğretim Okulu Öğrencileri  Vergi Konusunda Bilgilendirilecektir.

Verginin Öneminin Basında Daha Çok Gündeme Getirilmesini Ve   Tüm Vatandaşlarımızın “Vergi Haftası” Kutlama Etkinliklerimize Katılmalarını Bekliyorum. Basın Ve Yayın Kuruluşlarımızın, Sivil Toplum Örgütleri İle Mesleki Kuruluşların Ve Vatandaşlarımızın “Vergi Haftası” Kutlamalarına Verecekleri Desteklerden Dolayı Teşekkür Ediyorum. Vergi Haftasının Mükelleflerimiz İçin Bol Kazanca Vesile Olmasını Dileyerek Çalışma Arkadaşlarımın, Mükelleflerimizin Ve Halkımızın Vergi Haftasını Kutlar, Sağlık Ve Esenlikler Dilerim.

Vergi Haftası Dolayısıyla Çocuklarımıza Mesaj Var…

2015 Yılının Vergi Haftası Çeşitli Faaliyetlerle Değerlendiriliyor. Malmüdürlüğüne Gelen Mükelleflere Açıklamalar Yapılıyor, Meslek Odaları Ve Vergi Mükellefleri Ziyaret Ediliyor. Bu Arada Vergi Konusundaki En Önemli Kitlenin Çocuklarımız Ve Gençlerimiz Olduğu Da Dile Getiriliyor. Zira Bir Toplumda Vergi Bilincinin Gelişmesi Çocukluk Dönemlerinde Başlıyor. Bu Hassasiyeti Göz Önünde Bulunduran Ezine Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk, Çocuklar İçin Bir Mesaj Yayınladı. Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk’un Mesajını Yayınlıyoruz.

Sevgili Çocuklar,

Devletimiz Yollar, Köprüler, Okullar, Spor Salonları, Oyun Bahçeleri Ve Kütüphaneler Gibi Yerler Yaparak Vatandaşlarımızın İhtiyaçlarını Giderir. Yolu, Okulu,  Oyun Bahçesi Ve Kütüphanesi Olmayan Bir Ülke Düşünülemez. Devletimiz Aynı Zamanda Yaşlılara, Kimsesizlere Ve Fakirlere Bakar, Onlara Yiyecek Ve Yatacak Yerler Temin Eder. Böyle Olmazsa Yaşlıların, Kimsesizlerin Ve Fakirlerin Pek Çoğunun Bakıcısı Kalmaz.  Ayrıca, Devletimiz Çalışanlarına Maaş Öder. Devletimiz Maaşları Ödeyemezse Çalışanlar, Gelirleri Olamayacağından Kendilerinin, Ailelerinin Ve Çocuklarının İstek Ve İhtiyaçlarını Karşılayamazlar. Devletimizin Bütün Bu Görevlerini Yerine Getirilebilmesi İçin Vergi Toplamasına İhtiyacı Vardır. Çünkü Vergi Devletimizin Tek Gelir Kaynağıdır. Bu Nedenle Vergi Verilmezse, Okullar, Kütüphaneler, Spor Ve Oyun Alanları Yapılamayacağı Gibi Fakirlere Ve Kimsesizlere Bakan Da Olmaz. Vergi Verilmezse Öğretmenlerimiz De Dahil Olmak Üzere, Devletimiz Çalışanlarına Maaşlarını Ödeyemez.

Herkesin Kazancına Uygun Bir Parayı Devletimize Vermesine Vergi Denir. Vergi Vermek Her Türk Vatandaşının Borcudur. Böylece Herkes Ödedikleri Vergiler Vasıtasıyla Güzel Ülkemizin Gelişmesine Katkıda Bulunmuş Olur. Vergisini Ödemeyenler İse, Siz Çocuklarımıza Daha İyi Ve Daha Güzel Bir Ülke Bırakmak İçin Çaba Göstermemiş Olurlar.

Devletimiz Vergiyi, Gelirlerden Olduğu Kadar Vatandaşlarımızın Harcamalarından Da Alabilir. Sizlerin Aldığınız Mallar İle Anne Ve Babanızın Yaptığı Alışverişler Karşılığında Alınan Satış Fişleri Ve Faturalar Vergi Ödenmesini Sağlar. Bu Nedenle, Para Harcanan Hemen Her Yerde Sizlerin Anne Ve Babalarınızın Satış Fişi Veya Fatura Almamaları, Devletimize Vergi Ödenmemesi Anlamına Gelir. Devletimiz İhtiyacı Olduğu Kadar Vergi Toplayamazsa Yukarıda Bahsettiğimiz Görevlerini Layıkıyla Yerine Getiremez.

Özetle Söylemek Gerekirse, Ödenmeyen Vergiler İle Harcamalarda Alınmayan Satış Fişleri Veya Faturalar Güzel Ülkemizin Gelişmesini Ve Büyümesini Önler. Bu Nedenle, Harcamalarında Satış Fişi Veya Fatura Almayan Büyüklerinizi Uyarmak Sizlerin De Görevidir. Ülkemizin Daha Güzel Bir Geleceğe Sahip Olması İçin Sizlerin Katkılarını Bekliyoruz. Her Şeyin Gönlünüzce Olmasını Diler, Sizlere Selam Ve Sevgilerimi Sunarım.

Yorum