Türk Hava Kurumu Kurban Derilerini Toplayacak

Yazı Boyutu:
Türk Hava Kurumu Kurban Derilerini Toplayacak

Türk Hava Kurumu Ezine Şubesi Tarafından Kurban Bayramında Deri Toplama Faaliyeti Yerine Getirilecek. Bayramın İlk Gününden İtibaren Türk Hava Kurumu Yazılarını Taşıyan Araçlar, Ezine Merkezinde Ve Köylerinde Gezecekler. Kurban Derilerini Türk Hava Kurumuna Bağışlamak İsteyen Vatandaşlarımız Bu Araçlarda Görev Yapan Personele Makbuz Karşılığında Derilerini Verebilecekler. Kurum İçin Deri Toplayan Araçlara Ulaşamayanlar, 618 48 18 Numaralı Telefonla Türk Hava Kurumu’na Ulaşabilirler. Türk Hava Kurumu Adına Görev Yapanlar, Bayram Boyunca Mesai Yapacaklar. Kurban Bayramı’nda Deri Toplama Faaliyeti İle İlgili Olarak Türk Hava Kurumu Ezine Şubesi Tarafından Şu Açıklama Yapıldı:
Türk Halkının 1925 Yılından Beri Desteğini Esirgemediği Türk Hava Kurumu, Ülke Havacılığımızın Gelişmesi İçin Kurban Derisi Toplamaya Devam Etmektedir. Türk Hava Kurumu’na Bağışlayacağınız Kurban Derilerinin Tamamı Gençlerimize Daha İyi Bir Gelecek Bırakmamıza Katkı Sağlayacaktır.
* Ülkemizin İlk Ve Tek Havacılık Uzay Üniversitesi Olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde Geleceğimizin Uçak Mühendisleri, Pilotları, Uzay Adamları Büyük Oranda Burslu Olarak Eğitim Görmektedir.
* Halkın Yardımları Sayesinde Her Yıl 400 Bin Gencimize Yemek Ve Konaklama Dahil Ücretsiz Havacılık Eğitimi Verilmektedir.
* Yine Halkın Destekleriyle Ülkemizde Çıkan Orman Yangınlarına Uçaklarımızla Havadan Müdahale Edilmektedir.
* Yardımlarınız Sayesinde Ambulans Helikopter Ve Uçaklarımız En Zor Zamanlarında Halkımıza Hizmet Vermektedir.
Türk Hava Kurumu’na Bağışladığınız Deriler;
* Orman Yangınlarını Havadan Söndürmeye,
* Organ Nakline, Yaralı Ve Hasta Vatandaşlarımızın En Kısa Sürede Sağlık Birimlerine Ulaştırılmasında, ( Kurumumuza Ait Ambulans Uçak Ve Helikopterler İle Ulaştırılmaktadır.)
* Yarının Güvencesi Olan Çocuklarımızın Ve Gençlerimizin Eğitilmesine,
* Havacılık Sanayinin Gelişmesine Büyük Katkı Sağlayacaktır.
Türk Hava Kurumu Ezine Şubesi Kurban Derilerinizi Kurban Bayramı Boyunca, İlçe Ve Belde Merkezlerinde Thk Amblemli Araçlar Ve Yetki Belgeli Görevliler Yoluyla, Köylerde Muhtarlarımızın Yardımı İle Makbuz Karşılığı Toplanacaktır. Ayrıca Baransel Caddesinde Bulanan Şube Büromuz Toplama Merkezi Olacaktır. Kurban Derilerini Kurumumuza Bağışlamak İsteyen Vatandaşlarımız Buradaki Görevli Kişiye Makbuz Karşılığı Teslim Edebilirler. Yardımsever Halkımızın Derilerini Türk Hava Kurumu’na Bağışlamaları Umuduyla Sağlık Ve Mutluluk Dolu Bir Kurban Bayramı Dileriz.

Yorum