PROJE ve ADAY TANITIMI YAPILDI

Yazı Boyutu:
PROJE ve ADAY TANITIMI YAPILDI

Proje ve aday tanıtım programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Atatürk ve Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından salondakiler birlikte İstiklal Marşımızı söylediler. Daha sonra siyasi konuşmalara geçildi. Kürsüye davet edilen CHP İlçe Başkanı Serdar EREN şunları söyledi: “Değerli Parti Yöneticilerim, saygı değer konuklar; CHP Proje ve Aday Tanıtım toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Sizleri şahsım ve örgütüm adına yürekten selamlıyorum. Konuşmama başlarken büyük bir özveri göstererek parti bilinci ile durmadan çalışan değerli mücadele arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Değerli arkadaşlar; 1 Nisan’dan itibaren tüm Ezine halkı insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetilmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşayacak. 1 Nisan’dan itibaren bu memlekette para babalarının, torpille bir yerlere getirilen makam-mevki sahibi yandaşların hükmü son bulacak! Size söz veriyorum; garibanların, gençlerin, yoksulların ve kadınların iktidarını hep birlikte kuracağız. Ezine Belediyesini, Ezine halkı yönetecek. Ezine Belediyesi, Ezine halkına hizmet verecek. Değerli arkadaşlar; hiç kimse kusura bakmasın ama Ezine Belediyesi bazı siyasilerin deneme-yanılma tahtası değildir. Hak yiyerek, ayak oyunları ile elde edilen makam ve mevkiden ne o kişiye ne de topluma fayda gelir. Ezine halkı her şeyin farkında. Ben diyorum ki; 31 Mart günü siyaseti bir kenara bırakalım. Davamız Ezine diyelim. 31 Mart günü vuralım mührü Altı Ok’a…Hep birlikte yürüyelim huzur dolu yarınlara. 7 sene boyunca Ezine Belediyesini ayrıştırmadan, bölmeden, insanları kutuplaştırmadan yönettik. Eksiklerimizin ve yanlışlarımızın farkındayız. Şimdi Ezinelilerle birlikte eskisinden çok daha güçlüyüz. Ne demiş atalarımız; iş bilenin, kılıç kuşananın. Biz bu işi biliyoruz ve Ezine’yi sosyal belediyecilik anlayışı ile yönetmeye hazırız. Sizden İlçe Başkanı olarak tek isteğim rehavete kapılmadan, son güne kadar inançla ve azimle çalışmaya devam etmeniz. Hiç şüpheniz olmasın değerli arkadaşlar; Martın sonu bahar…
Kürsüye davet edilen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN özetle şunları söyledi: “Değerli Cumhuriyet Halk Partililer. Ezine’ye gelince heyecanlanıyorum. Çünkü Annem buralı. Onun için yarı Ezineli sayılırım. Salona baktığımda burada iş bitmiş diyorum. Çünkü salonumuzda kadın çok. Bir işe kadınlar el atınca başarı kendiliğinden gelir. Çanakkale’de ve İlçelerin hepsinde başarılı olacağımıza inanıyorum. Çanakkale Belediyesini ve Ezine Belediyesini kazandığımız takdirde buraya her türlü desteği vereceğiz. Toplantımız hayırlı olsun. “
Kürsüye davet edilen Çanakkale CHP Milletvekili Özgür CEYLAN özetle şunları söyledi: “Ezine’de 5 yıl önce verdiğimiz emaneti 31 Mart’ta geri alacağız. Bu seçim döneminde beka sorunu diye bir söylem ortaya atıldı. Türkiye’de beka sorunu yok. Ekonomik sıkıntı var. Bu iktidar ne varsa sattı. Milli ve yerli ne varsa bitti. Damat, Bakan yapıldı. İşsizlik sorunu varken beka sorunu varmış gibi anlatılıyor. Oysa Türkiye’de işsizlik. Pahalılık var. Tanzim satışla yaparak fiyatlar düşmez. Tarımı bitirdikleri için üretim yok. Ancak 31 Mart’ta artık baharı getireceğiz. Seçimlerin ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.”
Kürsüye davet edilen CHP İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN özetle şunları söyledi: “Burada gördüğüm kadarıyla Ezine’ye bahar erken gelmiş. Ezine halkı yeniden Halil BÜYÜKEROL’u istiyor. Burada 5 yıl önceki yerel seçimi dramatik şekilde kaybettik. Bu defa hata yapmayacağız. Ezine’de ve Türkiye’de siyasi hava çok iyi. Bu havayı biz bir de 1989 seçimlerinde yakalamıştık. O zaman 54 ilde ve pek çok ilçede belediyeleri kazanmıştık. Çanakkale’de ve bütün ilçelerinde belediye başkanlıklarını alacağız. Ezine’de Halil BÜYÜKEROL’a ve ekibine güveniyoruz. CHP İlçe Örgütüne güveniyoruz. İl Genel Meclisinde de çoğunluğu alacağız. Değerli arkadaşlarım, seçime giren bütün kardeşlerimize sahip çıkın. Onlara oy verin. Ezine’de Mart’ın sonu bahar olacaktır.”
Kürsüye davet edilen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem ERKEK özetle şunları söyledi: “Ezine’de bir olmuşuz, diri olmuşuz. Bunu gördüm. Çok mutlu oldum. Değerli arkadaşlarım, bu seçimlerde bu saray rejimine bir ders vermenin zamanı geldi. Çocuklarımız için, geleceğimiz için bunu yapmak zorundayız. Bu seçim sürecinde beka sorunu ortaya atıldı. Türkiye’nin beka sorunu yok. Zeka sorunu var. Çünkü bizim beka sorunumuz Cumhuriyetin Kuruluşu ile beraber son buldu. Türkiye’de adaleti çürüttüler. Onun için bu seçimler çok önemli. Değerli arkadaşlarım; lütfen sandığa gidip oy kullanın ve oylarınızı takip edin. Herkes çevresinde bulunan kararsız bir kişiyi ikna etsin. Çok çalışarak 31 Mart seçimlerini alacağız. Ezine’de kazanacağımızı sözlerimin başında belirtmiştim. Şimdiden hayırlı olsun. Hepinize saygılar sunarım.”
Toplantıda son olarak söz alan CHP Ezine Belediye Başkan Adayı Halil BÜYÜKEROL, partililere hitap ederek proje tanıtımını yaptı. BÜYÜKEROL şunları söyledi: ”Değerli arkadaşlarım, 2014 seçimlerinin ardından 5 yıl geçti. Biz bu 5 yıl içinde dersimize çalıştık. Bazı konularda ders çıkardık. Ezine’deki seçmenlerin desteği ile Belediye Başkanı olursak herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışımız olacak. Ezine’yi çok güzel yöneteceğiz. Bu arada geride bıraktığımız 5 yılda Belediye Başkanlığı yapan Haluk BABAOĞLU büyüğümüze yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Değerli arkadaşlarım; halk arasında dolaşan şöyle bir söylenti var. Efendim, muhalefetten bir isim Belediye Başkanı olursa Ezine’ye para gelmez. Bu doğru değildir. Düğün salonunun açılışında Haluk Başkan, belediyenin gelirlerini anlattı. Ezine Belediyesi’nin ciddi gelirleri var. Biz bu gelirleri doğru kullanarak projelerimizi yaparız. Belediye Başkanlığını aldığımız zaman hayata geçirmeyi istediğimiz projelerimizin başlıkları şöyle:
*İlçemizdeki yol ve su problemimizi halledeceğiz. Taş döşemesi olmayan caddeleri ve sokakları bir yılda taşla kaplayacağız. Ezine’ye 350 bin metre kare taş döşenmesi gerekiyor. Ben daha önce Belediye Başkanlığı yaparken 300 bin metre kare taş döşedik. Yine döşeriz. İnsanlarımızı çamurdan, tozdan kurtarırız.
*Belediye olarak alım gücü düşük vatandaşlarımıza alış veriş kartı vereceğiz. Fukara insanlarımız bu kartlarla temel ihtiyaçlarını alabilecekler.
*Öğrencilere karşılıksız burs vereceğiz. *Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi yapacağız.
*Yaşlılarımız için huzurevi yapacağız. *Her mahalleye kreş kuracağız. *Pazaryerinin üstünü kapatacağız. *Buzhane yapacağız. *Seracılığın gelişmesi için çalışacağız. *Hayvan pazarı yeri yapacağız. *Sokak hayvanları için barınak ve bakım yeri yapacağız. *Sağlık birimleri, gasilhane kuracağız. *Yetenekli çocuklarımız için müzik aletleri çalma kursları açılmasını sağlayacağız. Çocuklarımız burada müzik eğitimi alacak. *İlçemizin en önemli ürünü olan Ezine Peynirinin daha çok tanınması için peynir festivali yapacağız. *Her sene Ramazan ayında 30 gün boyunca iftar sofraları düzenleyeceğiz.
CHP Ezine Belediye Başkan Adayı Halil BÜYÜKEROL, projelerini tanıttıktan sonra teşekkür ederek kürsüden ayrıldı. Ardından CHP’nin İl Genel Meclis Adayları ve Belediye Meclis Adayları tek tek sahneye çağrılarak kendileri, seçmenlere tanıtıldı. Tanıtım programı, fotoğraf çekimi ile tamamlandı.

Yorum