Otizm Farkındalık Günü Yürüyüşü Yapıldı

Yazı Boyutu:
Otizm Farkındalık Günü Yürüyüşü Yapıldı

Çanakkale’de 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Yürüyüşü Yapıldı. Yürüyüşe;  Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, Gençlik Ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili  Murat Büyük,  Çanakkale Spastik Engelliler Vakfı Başkanı Muzaffer Bayraktar, Çanakkale Spastik Engelliler Başkan Yardımcısı Hale Gökhan, Çanakkale Otizmle Mücadele Derneği Başkanı Kudret Erkan, 18 Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pdr Topluluğu, Okul Müdür Ve Müdür Yardımcıları, Vatandaşlar,  Otizmli Öğrenciler İle  Aileleri Ve Öğretmenleri Katıldı.

Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ve Cevatpaşa Ortaokulu Tarafından Organize Edilen Yürüyüş; Golf Aile Çay Bahçesi’nde Başladı, Morrabin Parkı’nda Son Buldu. Morrabin Parkı’nda Devam Eden Etkinlikte Öğrenciler  Halk Eğitim Merkezi 100. Yıl Orkestrası Eşliğinde Şarkı Söyleyerek Dans Ettiler. Otizmli Öğrenciler  “Hayat Bayram” Olsa Şarkısı Eşliğinde Otizmim Simgesi Haline Gelen Mavi Renkli  Balonları Gökyüzüne Bırakarak Otizme Dikkat Çektiler.

Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim Uygulama Merkezi Ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdür Vekili Erdem Şenol Morrabin Parkı’nda Yaptığı Konuşmasında, Dünyada Her 68 Çocuktan Birisinin  Otizmli Doğduğunu Vurgulayarak “Nisan Ayı, Birleşmiş Milletler Tarafından Bütün Dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan İse Otizm Farkındalık Günü Olarak İlan Edilmiştir.  Nisan Ayı Boyunca Tüm Dünyada Otizm Konusunda Bilinçlendirme Çalışmaları Yapılmaktadır. Türkiye’de İse Bu Çalışmalara Tohum Otizm Vakfı Öncülük Ederek Günümüzde Otizmin Tek Tedavisinin, Erken Tanı Ve Yoğun Özel Eğitim Olduğunu, Bir Kez Daha Vurguladı. Çanakkale Belediyesi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdür Vekili Erdem Şenol’un Konuşmasının Ardından Otizmli Öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdür Vekili  Murat Büyük’e Çiçek Takdim Ederek Yürüyüşe Katkılarından Dolayı Teşekkür Ettiler.

Yorum