MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Yazı Boyutu:
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Tören programı gereği önce Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği çelengi Atatürk Anıtına konuldu. Akabinde Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunu takiben Şanlı Bayrağımız göndere çekilirken İstiklal Marşımız söylendi. Kürsüye davet edilen Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Bozalan Muhtarı Hasan Hüseyin SEZGİN, bir konuşma yaptı. SEZGİN, konuşmasında şunları söyledi: “19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Başbakanlık genelgesi ile 19 Ekim günü, Muhtarlar Günü olarak kabul edilmiştir. Bu genelge ile muhtarlarımız onurlandırılmıştır. Bizleri onurlandıran, bizlere gerekli değeri veren devlet büyüklerimize ve herkese şükranlarımı sunuyorum. Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesi, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmakta, halkın teveccühü ile göreve gelen muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin Devlet kurumlarındaki ilişkilerinde aracı kurum görevi yaparken diğer yandan da katılımcılığın sağlanmasında önemli görevler üstlenmektedir.
Bizler gerek köylerde, gerekse mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın her türlü sorunlarını, görüşlerini ve önerilerini yakından takip eden kişileriz. Onların taleplerini, imkanlar ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Karşılayamadığımız durumlarda ise Devletin yetkili makamlarına taleplerini ulaştırarak adeta bir köprü vazifesi görüyoruz. Bizler bu işi yaparken tek başımıza değil seçilmiş ihtiyar heyeti ile birlikte yapıyoruz. Onlara da buradan tüm muhtarlarımız adına ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu vesile ile başta İlçemizdeki Muhtar arkadaşlarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ederim.”
Köy İdareleri ve Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Bozalan Muhtarı Hasan Hüseyin SEZGİN, konuşmasını tamamladıktan sonra törene katılan Kurum Amirleri ile Muhtarlar birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. Muhtarların tebrik edilmesinden sonra tören tamamlandı.

Yorum