KIZILKÖY’DE “SÜT OTU TOHUMU” DAĞITILDI

Yazı Boyutu:
KIZILKÖY’DE “SÜT OTU TOHUMU” DAĞITILDI

Süt otu tohumu dağıtım merasiminde konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ özetle şunları söyledi: “Çiftçilerimizin yem girdi maliyetlerini düşürmek için böyle bir proje başlattık. Süt otunu önce Lapseki’de denedik. Çiftçilerimiz çok memnun kaldılar. Çok fazla talep aldık. Bunun üzerine diğer İlçelerdeki köylerimize de süt otu tohumu dağıtmaya başladık. Süt otu tohumlarını (Trinova) Kızılköy’de dikin. Memnun kalırsanız devam edersiniz. Özel İdare’nin desteği ile başlattığımız bu projenin çiftçilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ’ın konuşmasından sonra Kaymakam Ali İkram TUNA çiftçilerimize hitap ederek özetle şunları söyledi: “Değerli çiftçilerimiz, artık tarımsal ve hayvansal üretimde verimliliği arttırmak zorundayız. Bütün çalışmamız bunun için. Ezine’ye Gıda OSB’yi de açarak ürünlerinizi değerlendireceğiz. Ezine’nin önü açık. Yaptığımız her işte başarıyı sürdürmek bisiklete binmeye benzer. Bisiklete binerken pedal çevirmeyi bırakırsanız bisiklet durur. Yaptığımız işlerde zorluklar olur. Ancak onlara takılı kalamayız. Daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız. Süt otu tohumu dağıtımı da verimliliği arttırmak üzere hayata geçirilen bir projedir. Çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”
Yapılan konuşmalardan sonra Kaymakam Ali İkram TUNA, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem KARADAĞ ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan EREN çiftçilere süt otu tohumu torbalarını dağıttılar. Kızılköy’de; 84 dekar alan için 12 üreticiye, 550 kg. trinova tohumu dağıtıldı. Tohumları teslim alan çiftçiler teşekkür ettiler.

Yorum