İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Yazı Boyutu:
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Çanakkale’de 2015 Yılı Yatırımlarının Ele Alındığı İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 Yılı Birinci Dönem Değerlendirme Toplantısı Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk Başkanlığında Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde Yapıldı.

Çanakkale’deki Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının 2015 Yılı Yatırımlarının İzleme Ve Koordinasyon Çalışmaları İle İlgili Olarak Bilgi Paylaşımında Bulunulduğu Toplantıya İlçe Kaymakamları Ve Belediye Başkanları İle Yatırımcı Kuruluşların Bölge Müdürleri Ve Daire Müdürleri Katıldılar. Toplantıda Yapılan Sunumda Çanakkale’de Yatırımcı Kuruluş Sayısının 30, Toplam Proje Sayısının 297, Biten Proje Sayısının 23 Olduğu Vurgulandı. Projelerin Toplam Bedelinin 3.8 Milyar Lira, 2015 Yılı Ödeneğinin İse 649 Milyon Lira Olduğu Belirtilen Sunumda 2015 Yılı Harcama Miktarının Da 196 Milyon Lira Olduğu İfade Edildi.

Toplantıda, Daha Sonra Söz Verilen Karayolları 1’inci Ve 14’üncü Bölge, Devlet Su İşleri 25. Bölge, Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bölge, İller Bankası Bursa Bölge Müdürlüğü, Teiaş 2. İletim Tesis Ve Grup İşletme Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Ve Diğer Müdürlüklerin Temsilcileri Devam Eden Projeler, Yatırım Tutarları Ve Gerçekleşme Oranları Hakkında Bilgi Verdiler.

Yorum