Halk Eğitim Kursiyerlerinin Çalışmaları Sergilendi

Yazı Boyutu:
Halk Eğitim Kursiyerlerinin Çalışmaları Sergilendi

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Tarafından Gerek Ezine Merkezinde Gerekse Köylerde Çok Sayıda Beceri Kursu Açıldı. Bu Kurslardan El Sanatları, Giyim, Seramik, Makine Nakışları Gibi El Becerilerini Geliştirmeye Ve Yaratıcılığa Yönelik Kurslarda, Kursiyerler Tarafından Yapılan Ürünler Her Sene Olduğu Gibi Bu Sene De Sergilendi. Orduevi Eski Binasında Hazırlanan Sergi, Düzenlenen Bir Törenle Ziyarete Açıldı. Halk Eğitim Merkezi’nin Yıl Sonu Sergisi Açılış Programı, Atatürk Ve Şehitlerimiz İçin Yapılan Saygı Duruşu İle Başladı. Saygı Duruşunu Takiben İstiklal Marşımız Söylendi. Kürsüye Davet Edilen Ezine Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şevket Çetin Kurslarla İlgili Olarak Şunları Söyledi: “Sayın Kaymakamım, Protokolün Değerli Üyeleri, Sevgili Kursiyerlerimiz; El Emeği, Göz Nuru Olan Yıl Sonu Karma Sergimizi  Gelerek Bizleri Onurlandırdınız.

2014-2015 Eğitim Ve Öğretim Yılında, Ezine Halk Eğitim Müdürlüğü Olarak İlçemizde; El Sanatları, Makine  Nakışları Ve Giyim Branşlarında Kurslarımız Açılmış Olup Bu Kurslarımıza 136 Hanım Kursiyerimiz Katılmıştır. Ezine’mize   Bağlı  Olan Pınarbaşı, Mahmudiye, Kumburun, Dalyan, Gökçebayır Köyleri İle Geyikli Beldesinde; Makine Nakışları, El Sanatları, Giyim Kursları Açılmış Olup Bu Kurslara Da Toplam 116  Bayan Kursiyerimiz Katılarak Kurslardan Belge Almaya Hak Kazanmışlardır. Ayrıca “Okullar Hayat Olsun Projesi” Kapsamında Okullarımızda Velilere Ve Öğrencilerimize Yönelik  Olarak Gazi İlkokulunda 3-6 Yaş Aile Eğitimi, Satranç  Kursları İle Yahya Çavuş İlköğretim Okulu’nda Öğrencilerimize Yönelik  Güreş, Voleybol, Basketbol  Kursları  İle Yetişkinlere Yönelik Halk Oyunları, Kalorifercilik, Step, Aerobik Kurslarımızı Açtık. İlçemiz Gazi Ortaokulunda İse Arıcılık, Emlak Danışmanlığı, Atletizm Kursları Açılmıştır. Celalettin  Topçu  Anadolu Lisesi, Ezine Kız Teknik  Ve Meslek Lisesi  İle Geyikli Çok Programlı Anadolu Liselerinde İse Halk Oyunları Kursları İle Bilgisayar Kullanımı  Kursları Açılmıştır. Halk Eğitimin En Önemli Amaçlarından  Biri De Okuma Yazma Bilmeyen Vatandaşlarımızın Bu Eğitimi Almalarını Sağlamaktır. Bu Amaç Doğrultusunda   İlçemizde Bu  Eğitim Öğretim Yılında 17 Bayan Kursiyerimize Okuma – Yazma Eğitimi Verilmiştir. Ezine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Olarak Hizmet Verdiğimiz Diğer Bir  Alanı İse  Açık Ortaokulu İle Açık Lise İş  Ve İşlemlerinde Halkımıza Yardımcı Olmaktır. Eğitimlerine Bir Şekilde Ara Vermek Zorunda Kalan Ya Da İlkokulu  Veya Ortaokulu Bitirdikten Sonra Öğrenimine Devam Etmek İsteyen Vatandaşlarımızın Bütün İş Ve İşlemleri Müdürlüğümüz Tarafından Yapılmaktadır. Ayrıca Ezine Toki Konutlarında Bulunan  Sodam Merkezi De Danişment Mahallesi İle Toki Konutlarında İkamet Eden  Özellikle Bayan Ve Çocuklarımız Yönelik Açılan Kurslarımıza Devam Etmektedirler. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Toplam 136 Kurs  Açılmış Olup Bu Kurslara 616 Erkek, 1428 Kadın Olmak Üzere  Toplam 2044  Kursiyer Kurslarımıza Katılmıştır.

Halk Eğitim  Faaliyetlerinin Yürütülmesinde Bizlere Yardımlarını Ve Desteklerini Esirgemeyen Başta  İlçe Kaymakamımız Sayın Ali Fuat Atik Bey’e , Belediye Başkanımız Haluk Babaoğlu’na , İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan’a, Kurs Merkezi Olarak  Okullarını Halkımızın  Hizmetine Açan  Değerli Okul Müdürlerimize, Mahalle Ve Köy Muhtarlarımıza Ve Ezine Halkımıza   Teşekkürü Bir Borç Bilerek  Hepinizi Saygıyla Selamlıyor  Sergimize Hoş Geldiniz Diyorum.

Bu Konuşmadan Sonra Kursları Başarı İle Bitiren Bazı Kursiyerlere Kurs Bitirme Belgeleri Kaymakam Ali Fuat Atik Ve Açılışa İştirak Eden Diğer Konuklar Tarafından Takdim Edildi. Ardından Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi Bir Gösteri Sundu. Halk Oyunları Ekibinin Sunumundan Sonra Açılışa Katılanlar Sergiyi Gezdiler. Ziyaretçiler, Sergilenen Ürünleri Çok Beğendiklerini Belirtip Kursiyerleri Kutladılar. Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisinin Açılışına; Kaymakam Ali Fuat Atik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Alaaddin Tekin, Malmüdürü Serpil Bulunmaz Obruk, Nüfus Müdürü Derya Karaca, Sgk Müdürü Zuhal Özkay Katıldı.

Yorum