FUARDA EZİNE’Yİ TEMSİL ETTİLER

Yazı Boyutu:
FUARDA EZİNE’Yİ TEMSİL ETTİLER

OLIVTECH 2019 Fuarı’nda Ezine’yi ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu Öğrencileri temsil etti. İzmir’de, 6 – 9 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenen OLIVTECH 2019 Fuarı’nın açılış gününde 90 kişilik bir ekiple Ezine standında yer alan Ezine Meslek Yüksekokulu öğrencileri, fuar katılımcılarının ve ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekti. Ezine MYO etkinlikleri kapsamında oluşturulan teknik gezi ekibinde Gıda İşleme Bölümü ve Seyahat Turizm Eğlence Hizmetleri Bölümleri yer aldı. Öğrencilerin sektör temsilcileri ile bir araya geldiği, teorik eğitimlerinin uygulama safhasında üretim yöntemleri, pazarlama, sunum teknikleri, coğrafi işaretleme, tanıtım konularında ayrıntılı bilgiler aldıkları fuarda Çanakkale yöresine dair hazırlanmış oldukları halk oyunları gösterisi davetlilerin beğenisini kazandı.
Ezine Kaymakamı Ali İkram TUNA’nın da ziyaret ettiği Geyikli Kalkınma Kooperatifi standında gösteri yapan Ezine Meslek Yüksek Okulu Seyahat Turizm Eğlence Hizmetleri Bölümü öğrencileri, yörenin tanıtımında önemli bir rolü olan Çanakkale yöresi halk oyunlarından örnekler sundular. Teknik geziye; 90 öğrencinin yanı sıra Gıda İşleme Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Şehnaz ÖZATAY, Seyahat Turizm Eğlence Hizmetleri Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Emel CAN ve Seyahat Turizm Eğlence Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Özge BÜYÜK de iştirak ettiler.
Bu yıl dokuzuncusu düzenlenmiş olan OLIVTECH 2019 Fuarı Zeytin ve Zeytinyağı Sektörünün buluşma noktası olmasının yanı sıra mevcut ürün grubu yelpazesini süt ürünleri, fermente ürünler ve teknolojileri ile zenginleştirmiş olması özelliği ile biliniyor.

Yorum