Ezine Şehidini Uğurladı

Yazı Boyutu:
Ezine Şehidini Uğurladı

Dağlıca’da Bölücü Teröristler Tarafından Şehit Edilen Kayacık (Çığrı) Köyü’nden Fatih Duru, Binlerce İnsanın Katıldığı Cenaze Merasiminin Ardından Doğduğu Köyde Toprağa Verildi. Şehit Piyade Onbaşı Fatih Duru, 8 Eylül 2015 Salı Günü, Uçakla Çanakkale’ye Getirildi. Şehidimizin Çanakkale’ye Gelişi Sırasında Vatandaşlarımız Ellerinde Türk Bayrakları İle Kendisini Karşıladılar. Araçlarla Çok Uzun Konvoylar Oluşturuldu. Şehidimizi Karşılayan Vatandaşlarımız Terör Örgütünü Protesto Ettiler. Şehit Piyade Onbaşı Fatih Duru’nun İlimize Geldiği Saatlerde Hayat Durdu.
9 Eylül 2015 Çarşamba Günü Şehidimiz Sabah Saatlerinde Çanakkale Boğaz Komutanlığı’ndaki Morgdan Alınarak Ezine’ye Doğru Yola Çıkarıldı. Önde Şehidimizi Taşıyan Cenaze Aracı Olmak Üzere Yüzlerce Araçlık Konvoy Ezine’ye Bülent Ecevit Caddesi’nden Girdiğinde Yer Yerinden Oynadı. Şehit Askerimizi Ezine Ulu Cami Avlusunu, Baransel Caddesi’ni, Ulu Cami Caddesi’ni Ve Bülent Ecevit Caddesi’ni Dolduran Binlerce İnsan Bağrına Bastı. Şehidimizin Bayrağımıza Sarılı Tabutu, Askerlerin Omuzunda Yükselirken Gözyaşları Sel Oldu. Bu Sırada Vatandaşlarımız “Kahrolsun Pkk, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Şehidim Hakkını Helal Et Bize” Sloganlarını Attılar. Şehit Piyade Onbaşı Fatih Duru’nun Naaşı, Musalla Taşına Konduğunda Annesi Azime Duru, Ağabeyleri Ve Yakınları Bayrağımıza Sarılı Tabuta Sarılarak Ağladılar. Anne Azime Duru, Tabutun Başında “Devletimiz, Milletimiz Sağ Olsun” Dedi. Şehit Fatih Duru’nun Asker Arkadaşı Olduğu Belirtilen Bir Kişi De, Şehit Askerin Ağabeyi Eyüp Duru’ya Sarılıp, “Kardeşimi Nasıl Koruyamadım, Yatağı Boş Kaldı Ağabey. Kardeşimin Yatağı Boş Kaldı Dağlıca’da Ağabey” Diye Gözyaşı Döktü. Ardından Da Şehit Fatih Duru’nun Annesinin Elini Öpüp, Acısını Paylaştı. Acılı Anne De Oğlunun Asker Arkadaşına Sarılıp Teselli Buldu.
Piyade Onbaşı Fatih Duru’nun Cenaze Merasimine; Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik, Ezine Garnizon Komutanı J. Bnb. Turgay Şavir, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan (Ak Parti), İbrahim Kürşat Tuna (Mhp), Muharrem Erkek (Chp), Bülent Öz(Chp), Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Yüksek Rütbeli Subaylar, Bürokratlar Ve Binlerce İnsanımız Katıldı. Cenaze Töreninde; Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ve Silahlı Kuvvetlerin Olmak Üzere Çok Sayıda Kurumun Ve Kişinin Çelengi Vardı. Cenaze Törenine Gelen Binlerce İnsan, Namaz Kılmak İçin Ulu Cami’yi Ve Avlusunu Doldurunca İzdiham Yaşandı. Öğle Namazından Sonra Cenaze Namazına Geçildi. Caminin İçinde Olan Cemaatin Çok Büyük Bir Bölümü Cami Avlusuna Çıkamadı. Cenaze Namazını İl Müftüsü İbrahim Öcüt Kıldırdı. İbrahim Öcüt, Cenaze Namazından Sonra Herkesten Helallik İsteğinde Binlerce İnsan “Hakkımız Helal Olsun” Diye Haykırdı. Şehit Piyade Onbaşı Fatih Duru’nun Tabutu, Askerler Tarafından Omuzlara Alınarak Top Arabasına Konuldu. Oluşturulan Kortej, Askeri Bandonun Çaldığı Cenaze Marşı İle İlerlemeye Başladı. Bir Süre Top Arabasında Son Yolculuğuna Çıkan Şehidimiz Daha Sonra Cenaze Aracına Alındı. Cenaze Aracı Önde Olmak Üzere Şehidimizin Doğum Yeri Olan Kayacık Köyü’ne Doğru Yola Çıkıldı. Köy Girişinde Yüzlerce Araç Ve Binlerce İnsan Şehidimizi Bekliyordu. Şehit Piyade Onbaşı Fatih Duru, Türk Bayraklarıyla Donatılmış Evine Getirildi. Burada Da Helallik Alındı. Başta Köylüleri Olmak Üzere Cenaze Merasimine Katılanlar Gözyaşlarını Tutamadılar. Daha Sonra Köy Mezarlığına Getirilen Şehidimiz Burada 12 Yaşındayken Kaybettiği Babasının Yanına Defnedildi. Defin İşleminden Sonra Kayacık Köyü Mezarlığını Dolduranlar, Şehidimiz İçin Dua Ederek Köyden Ayrıldılar.

Yorum