“Ermeni Soykırım Yalanı” Konusunda Konferans Verildi

Yazı Boyutu:
“Ermeni Soykırım Yalanı” Konusunda Konferans Verildi

Her Sene 24 Nisan Günü Yaklaşırken Ermeni Lobisi, Avrupa’da Ve Amerika’daki Çalışmalarına Ağırlık Verir. Ermenilerin Amacı, Dünyanın Önde Gelen Ülkelerinin Meclislerinden “Türkler Ermenilere Soykırım Uygulamıştır” Kararını Çıkartmaktır. Bu Yöntem Yıllardır Denenmektedir. Ermeni Soykırımı İddiasının Bir Yalan Olduğu Yabancı Kaynaklarda Ve Osmanlı Kaynaklarında Sabittir. 24 Nisan Günü Öncesinde Ezine’de “Ermeni Soykırımı Yalanı” Konulu Bir Konferans Düzenlendi. Konferans, Ezine Atatürkçü Düşünce Derneği Tarafından Organize Edildi. Konu İtibariyle Ülkemizi İlgilendiren Bu Konferansa Halkımız Fazla İlgi Göstermedi. Konferansı Siyasilerden Dsp İlçe Başkanı Gürler Çetin, Belediye Meclis Üyeleri Hikmet Özcan, Bürkan Ercan Ve Figen Demir İzlediler. Konferans; 18 Nisan 2015 Cumartesi Akşamı Saat 21.00’de Başladı. Konferans Programının Sunuculuğunu Meslek Yüksekokulu’nda Kurulan Atatürkçü Düşünce Topluluğu Öğrencileri Yaptı. Program, Atatürk Ve Şehitlerimiz İçin Yapılan -1- Dakikalık Saygı Duruşu İle Başladı. Saygı Duruşunu Takiben Birlikte İstiklal Marşımız Söylendi. Kürsüye Davet Edilen Ezine Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Erol Şahin Özetle Şunları Söyledi: “Değerli Konuklar, Ermenilerin Ve Ona Bağlı Lobinin Ortaya Attığı Soykırım İddiası Tamamen Yalandır. 1915’te Yaşananlar Tehcirdir. Pek Çok Ülke, Şartlar Gereği Tehcir Uygulamıştır. Balkan Savaşları Sonrasında 3,5 Milyon İnsan Anadolu’ya Göçe Zorlanmıştır. Ermeni İddialarını Kabul Etmiyoruz. -Türkler Soykırım Yapmışlardır- Tezi Yalan Ve İftiradır. Bu Gerçek, Tarihi Belgelerde De Sabittir. Bu Akşam Derneğimizin Davetini Kabul Ederek Ezine’ye Bu Önemli Konuda Konferans Vermek Üzere Gelen Ahmet Gürel’e Teşekkür Ediyoruz. Konunun Uzmanı Olan Ahmet Gürel Aynı Zamanda Add Eğitim-Bilim Ve Danışma Kurulu Üyesidir. O’nun Bilgilerinden Yararlanacağımızı Belirterek Sözü Kendisine Bırakıyorum.”

Erol Şahin’in Açış Konuşmasından Sonra Programı Sunan Öğrenciler Konuşmacı Ahmet Gürel’i Tanıttılar. Kendisiyle İlgili Olarak Şu Bilgiler Verildi. Ahmet Gürel, 1950 Doğumludur. İnşaat Mühendisidir. En Zengin Atatürk Fotoğrafları Arşivine Sahiptir. Add Eğitim-Bilim Ve Danışma Kurulu Üyesidir.

Kişisel Tanıtımın Ardından Sahneye Davet Edilen Konuşmacı Ahmet Gürel Ana Hatlarıyla Şunları Söyledi: “ Değerli Konuklar, Söze Ermenilerin Anadolu’daki Hayatlarını Anlatarak Başlamak İstiyorum. 2000 Yıl Öncesinde Anadolu’da Ermeniler Vardı. Ermeniler, Anadolu’da Kurulan Beyliklerle, Devletlerle Birlikte Yaşamışlardır. En Son Osmanlılarla Beraber Yaşamışlardır. 1071’de Türkler Anadolu’ya Girince Ermeniler, Türklerle Tanışıyorlar. Türkler, Hiçbir Toplumun Sosyal Hayatına, Dini İnançlarına Karışmıyorlar. Herkesi Özgür Bırakıyorlar. Ermeniler Bu Dönemde Son Derece Rahat Yaşıyorlar. Osmanlı Döneminde İse Bütün Padişahlar Kendilerine İyi Davranıyor. Fatih Sultan Mehmet Onların Patrikhane Kurmalarına Müsaade Ediyor. Yavuz Sultan Selim Doğu Seferine Çıkınca Sanatkar Olan Ermenileri İstanbul’a Getiriyor. İstanbul’da Çok Sayıda Ermeni Yaşamaya Başlıyor. Meşrutiyet Döneminde Askere Alınmaya Başlıyorlar. Kurulan Meclis’e Giriyorlar. 29 Ermeni Vatandaşı Osmanlı’da Bakan Ve Milletvekili Oluyor. Tehcir Döneminde Bakanlık Yapan Ermeniler Var. Osmanlı Döneminde O Kadar İç İçe Giriyorlar Ki Müslüman Olan Ermenilere Türk Deniliyor. Türk-Ermeni İlişkileri 1789 Fransız İhtilalinden Sonra Bozulmaya Başlıyor. İngiltere’nin Ve Amerika’nın Misyonerleri Göreve Başlıyor. 7000 Misyoner Anadolu Topraklarına Girerek Okullar Açmaya Başlıyorlar. 1914 Yılında Anadolu’da 707 Yabancı Okul Açılıyor. Bunlar Anadolu’ya Medeniyet Getirmek İçin Gelmediler. Anadolu Topraklarının Bir Bölümünde Devlet Kurmak İçin Çalıştılar. Açtıkları Okullar Vasıtasıyla Hızla Örgütlendiler. Merzifon’daki Okul Üs Olarak Seçildi. Silahlar, Bildiriler Burada Depolandı. Bütün Amaçları Rusların Himayesinde Doğudaki 6 Osmanlı Vilayetinde Ermenistan Devleti Kurmaktı. Nitekim Bu Amaç İçin Çok Sayıda Çete Kurdular. Hınçak, Taşnak, Asala Bu Çetelerdendir. Bu Çeteler, Aldıkları Karar Doğrultusunda Türk Köylerini Yakmaya Başladılar. Sivil Halkı Katlettiler. İstanbul’da Ve Anadolu’nun Pek Çok Yerinde Olaylar Çıkardılar. Bab-I Ali Baskını, Osmanlı Bankası Baskını, Van’daki Katliam Bu Olaylardan Bazılarıdır. Bu Arada Çetelere Karşı Çıkan Sağ Duyulu Ermenileri De Öldürdüler. Bu Yıllarda Türklere Tam 10 Savaş Cephesi Açıldı. Çanakkale Geçilemeyince Rusya’daki Çarlık Düzeni Yıkıldı. Ermenilere Destek Azaldı. Osmanlı Devleti 24 Nisan 1915’te Aldığı Kararla Ermenilerin Tehcirini Başlattı. Çetelerin Önde Gelenleri Yakalandı. Tehcir Anında Meydana Gelen Olaylar, Dünyaya Soykırım Olarak Anlatılıyor. Tehcir Kararıyla Beraber Ermeniler, Rusya Topraklarına Göç Ettiler. Bu Bir Soykırım Değildir. Gerçekleri Anlatan Çok Sayıda Yabancı Kaynak Ve Belge Vardır.”

      Ahmet Gürel, Konuşmasını Tamamladıktan Sonra Bilgisayar Vasıtasıyla Bir Sunum Yapıldı. Sunumda; Tehcirle İlgili Fotoğraflar Ve Belgeler Gösterildi. Konferans Tamamlanınca Ezine Add Başkanı Erol Şahin Ve Add Yönetim Kurulu Üyeleri Sahneye Davet Edildiler. Erol Şahin, Konferansı Veren Ahmet Gürel’e Teşekkür Ederek Kendisine Çiçek Takdim Etti.

Yorum