CUMHURİYETİMİZİN, 95. YIL DÖNÜMÜNÜ GURUR VE ONURLA KUTLUYORUZ

Yazı Boyutu:
CUMHURİYETİMİZİN, 95. YIL DÖNÜMÜNÜ GURUR VE ONURLA KUTLUYORUZ

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılı dolayısıyla açıklama yapan Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan “Çanakkale’de gerçekleşen kahramanlık, Samsun’da başlayan direniş ve Kurtuluş Savaşıyla elde edilen bağımsızlık sonrasında, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının bize kazandırdığı Cumhuriyetimizin, 95. Yıl dönümünü Avukatlar olarak gurur ve onurla kutluyoruz.
Cumhuriyetin temeli olan demokrasi, laiklik ve sosyal hukuk devletine her zaman sahip çıkan Çanakkale Barosu, Cumhuriyet kazanımlarının öneminin farkında olarak elde edilmiş değerleri korumak ve kollamak konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmektedir. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir mesleğin mensupları olan bizler, Cumhuriyetimizin daha nice yıllara erişmesi için Cumhuriyetin varlık sebebi modern hukuk devletinin gerekleri için mesleğimizin verdiği güçle çalışmayı sürdüreceğiz.
Bu duygularla Cumhuriyetin önsözünün yazıldığı Çanakkale’nin Avukatları olarak Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsız bir vatan toprağında nefes almamızı borçlu olduğumuz Kurtuluş Savaşı kahramanlarını ve tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin yıldönümünü kutluyorum.” dedi.

Yorum