ÇÖP TOPLAMA ARACI HİZMETE BAŞLADI

Yazı Boyutu:
ÇÖP TOPLAMA ARACI HİZMETE BAŞLADI

Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne hibe edilen 20 tonluk çöp toplama aracı, hizmete başladı. Çöp toplama aracının hizmete başlaması vesilesiyle Ezine Öğretmenevi’nin önünde mini bir tören yapıldı. Kocahendek Mevkii’ne yeni yapılan okulun açılış törenine katılan bütün protokol mensupları, Öğretmenevi’ndeki törene de iştirak ettiler. Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Bülent TURAN, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Çanakkale Valisi Orhan TAVLI, Ezine Kaymakamı Ali İkram TUNA, Ezine Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU, 18 Mart Üniversitesi Rektörü Yücel ACER, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan AKMAN ve bütün köy muhtarları Öğretmenevi’nin bahçesinde bir araya gelince İlçe Müftüsü Ali ÜNEY, çöp toplama aracının hayırlı olması, kazasız-belasız kullanılması için dua ettirdi. Duadan sonra araç için kurban kesildi ve yeni çöp kamyonu Köylere hizmet Götürme Birliğine teslim edildi.
Kurban kesiminden sonra Öğretmenevi’nin bahçesindeki protokol mensupları, muhtarlar ve diğer davetliler içeriye geçtiler. Burada Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Bülent TURAN, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İSKENDEROĞLU, Çanakkale Valisi Orhan TAVLI, Ezine Kaymakamı Ali İkram TUNA, Ezine Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU muhtarlarla ve diğer konuklarla birlikte kahvaltı yaptılar. Kahvaltı sırasında kısa bir konuşma yapan Ezine Kaymakamı Ali İkram TUNA, çöp toplama aracının Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hibe edildiğini belirtti ve bu aracın çöp toplama hizmetinde rahatlama sağlayacağını ifade etti.
Öğretmenevi’ndeki sohbet toplantısında muhtarlara ve vatandaşlarımıza hitap eden Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Bülent TURAN ise özetle şunları söyledi: “Değerli muhtarlarımız, Çanakkale’de görev yapan bütün yöneticilerimiz burada. Köylerle ilgili öğrenmek istediğiniz bir bilgi varsa kendilerine sorabilirsiniz. Bizler de sorularınızı cevaplarız. Ezineli vatandaşlarımızla sohbet etmek için buradayız. Bu arada sorunlarınızı da öğrenmek isteriz. Ezine’nin yeniden imarı ve buraya yatırımlar gelmesi için Belediye Başkanımız Haluk BABAOĞLU’nun çok ciddi gayretleri oldu. Genel Merkezimiz bunları değerlendirecektir. Biz görevde olduğumuz süre içinde hem Ezine’nin hem de köylerinin sorunlarını çözmek için çok çalıştık. 2018 yılında sadece köy yollarına 500 kilometre asfalt döküldü. Sokaklar, meydanlar kilit taşla kaplandı. Tarıma ve hayvancılığa ciddi desteklemeler yapıldı. Burada Ezine’ye yapılacak Gıda OSB’nin önemini bir kez daha vurgulamak isterim. Değerli arkadaşlarım, yapılan her hizmetin Ezine’ye hayırlı olmasını temenni ederim. Burada bize gösterilen ilgiye de teşekkür ederim.”
Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Bülent TURAN’ın bu açıklamalarından sonra konuk heyet, Ezine Belediyesine geçerek orada Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU’nun konuğu oldular.

Yorum