ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ…

Yazı Boyutu:
ÇOCUK İSTİSMARINA TEPKİ…

Ezine CHP Kadın Kolları Başkanı Gülev KAYMAK yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son günlerde ülkemizde yaşanan vahim olaylar, hepimizi derinden yaralamakta ve sistemin ciddi şekilde sorgulamamız gerektiğini bize yeniden hatırlatmaktadır.
Ak Parti iktidarının temsil ettiği zihniyetin özünün yansıması olan kadın, çocuk ve insanlık düşmanı politikaların yanı sıra sosyal hayatı, laik yaşam biçimini, Cumhuriyet devrimlerinin kazanımlarını ve milli benliğimizden gelen ahlak yapımızı hedef alan uygulamalar ile palazlanan gericilik, toplumun her alanında kendini hissettirmektedir. Dört yanımızı saran bu kokuşmuş zihniyetin yarattığı çürümüşlük rakamlara da yansımaktadır.
Ak Parti iktidarı döneminde;
*Kadınlarımıza şiddet % 1400 artmıştır.
*Cinsel istismar % 434 artmıştır.
*Fuhuş olayları % 790 artmıştır.
*Son 10 yılda çocuk istismarı vak’aları % 700 artmış ve 300 bini geçmiştir.
*Adliyelere intikal eden 4 tecavüz vak’asından 1′i çocuklarla ilgilidir.
Bütün bu çürümüşlüğe; Ensar Vakfı’nda yaşanan skandal “Bir kereden bir şey olmaz” diyen, tarikat yurtlarında gerçekleşen taciz-tecavüz-istismar olaylarına sessiz kalan, çocuk gelinlere ve küçük yaşta tecavüze uğrayan kızlarımıza “Kendi rızası vardı” diyen Ak Parti zihniyeti çanak tutmuştur.
Kadınlarımızı, kızlarımızı ikinci sınıf vatandaş görerek toplumdan koparıp eve hapsetmek, kocasına kapıkulu yapmak isteyen zihniyetin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde hükmü ve geçerliliği yoktur!
Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ülkemizin en büyük utancı kadın ve çocuk istismarının önüne geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu kokuşmuş zihniyetin kökünü kazıyacağız. Büyük Önder Atatürk’ten devraldığımız demokrasi, eşitlik, çağdaş uygarlık ve devrim mirası ile tüm kadınların ve çocukların mutluluğu için bu düzeni değiştirmeye mecburuz!
Bu zihniyeti benimseyen ve destekleyen iktidara oy vermek, evlatlarımızı karanlık bir geleceğe mahkum etmek demektir. Çocuklarımız için, kadınlarımız için gelin hep birlikte mücadele edelim. Bu iğrenç zihniyeti karanlığa gömelim ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara birlikte taşıyalım.” dedi.

Yorum