Chp’nin Yeni İlçe Başkanı Ahmet Serdar Eren Oldu

Yazı Boyutu:
Chp’nin Yeni İlçe Başkanı  Ahmet Serdar Eren Oldu

1 Kasımda Yapılan Erken Genel Seçimler Nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi’nde İlçe Ve İl Kongreleri Süreci Yarım Kalmıştı. Seçim Sonrasında Yarım Kalan Kongre Sürecine Kaldığı Yerden Devam Ediliyor. Chp Ezine İlçe Kongresi 30.11.2015 Pazartesi Günü Yapıldı. Sinema Salonunda Yapılan İlçe Kongresi, Saat 12.00’de Başladı. Kongrede Oy Kullanacak Delegeler Bu Nedenle Saat 11.00’den İtibaren Sinema Salonuna Gelmeye Başladılar. Delegeler Önce Hazırlanan Listeleri İmzaladılar. Oy Kullanacak 165 Delegeden Çoğunluğun Salonda Olduğu Anlaşılınca Chp İlçe Başkanı Mehmet Ertürk, Kongrenin Açılışını Yaptı. Ertürk, Kısa Süren Açılış Konuşmasında Kongrenin Partileri İçin Hayırlı Olmasını Diledi. Daha Sonra Gündem Maddelerinin Görüşülmesine Geçildi. Gündem Gereği Önce Divan Heyeti’nin Oluşturulması İçin Teklifler Oylamaya Sunuldu. Yapılan Oylama Neticesinde Chp Çanakkale İl Başkanı Hamza Karagöz Divan Başkanı Oldu. Divan Başkan Yardımcılığına Canan Yalman, Katip Üyeliğe İse Mustafa Tutan Seçildiler. Divan Başkanı Hamza Karagöz’ün Çağrısıyla Atatürk Ve Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşunda Bulunuldu. Saygı Duruşunu Takiben İstiklal Marşımız Söylendi. Divan Başkanı Hamza Karagöz Salondaki Konuklara Ve Partililere Hitaben Yaptığı Konuşmada Şunları Söyledi: “Değerli Arkadaşlarım, Ezine Kongremizi Bir Şölen Havası İçinde Yapıyoruz. Biz, Birbirimize Rakip Değiliz. Bizim Tek Rakibimiz 13 Yıldır Ülkeyi Kaosa Sürüklemeye Kararlı Olan Akp İktidarıdır. Bunu Kesinlikle Unutmayalım. Akp İktidarı Özgürlükleri Savunan Herkesi Silivri Zindanlarına Gönderiyor. Biz, Kendi İçimizde Burada Tartışacağız. Ama Kongreler Bittikten Sonra Chp İktidarı İçin Hep Birlikte Çalışacağız. Birbirimize Düşersek Yarın Hepimize Saldıracaklardır. Daha İki Gün Önce Özgürlükleri Savunan Gazetecileri Tutukladılar. Bütün Bunlar Yarın Yapacaklarının Habercisidir. Bugün Burada Yarışacak Arkadaşlarımızın Daima Yanında Olacağız. Kazanan, Hepimizin Başkanı Olacak. Ben, Ezine Kongre Sonucunun Şimdiden Hayırlı Olmasını Diliyorum.”

Divan Başkanı Hamza Karagöz, Konuşmasından Sonra Gündeme İlave Edilmek İstenen Husus Olup Olmadığını Sordu. Delegeler, Gündeme Eklenecek Bir Madde Olmadığını Belirttiler. Ardından Kongrede Söz Alacak İsimler Belirlendi. Daha Sonra Gündem Maddelerinin Görüşülmesine Geçildi.

Chp İlçe Başkanı Mehmet Ertürk, Önce Çalışma Raporunu, Sonra Hesap Raporunu Okudu. Delegeler, Bu İki Raporu Da Onayladılar. Mehmet Ertürk, Çalışma Raporunu Okurken Şu Hususları Belirtti. “01.04.2012 Tarihinde Göreve Başladık. Görevimiz Bugün Sona Eriyor. Tam  3 Yıl 8 Ay Görev Yaptık. Bu Sırada 4 Seçim Atlattık. Yönetim Kurulu Olarak Başarılı Bir Çalışma Dönemi Geçirdik. Partimizi Her Platformda Layıkıyla Temsil Ettik. Bundan Sonraki Yerel Seçimlerde Ezine’de Ve Geyikli’de Yerel Seçimleri Kazanacağımıza Yürekten İnanıyorum.”

Mehmet Ertürk’ün Bu Açıklamasından Sonra Divan Başkanı Hamza Karagöz Kongreye Katılan Konukları Takdim Etti. Kongreyi Şu İsimler Takip Etti: Chp Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Chp Çanakkale Eski Milletvekili Ali Sarıbaş, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Hikmet Yurteri, Metin Ümit Ural, İl Genel Meclis Üyesi Halil Kaya, Ezine Belediye Eski Başkanı Halil Büyükerol, Dp İlçe Başkanı Zühtü Şansal Erdil, Balıklı Muhtarı Abdullah Aslan, Çetmi Köyü Muhtarı Turgay Dönmez, Yahyaçavuş Köyü Muhtarı Sezai Çabuk, Körüktaşı Köyü Muhtarı Bahadır Gönüllü, Güllüce Köyü Muhtarı Mustafa Uysal, Kemallı Köyü Muhtarı Yusuf Dizdar, Derbentbaşı Köyü Muhtarı Hüseyin Aşkın Gülşen, Bazı Komşu İlçelerin Chp İlçe Başkanları Ve Yöneticileri.

Konukların Takdiminden Sonra Kürsüye Gelen Chp İlçe Başkanı Mehmet Ertürk “Teşekkür” Konuşması Yaptı. Ertürk, Bu Konuşmasında Şunları Söyledi: “ Değerli Arkadaşlarım, Az Önce 3 Yıl 8 Ay Görev Yaptığımızı Belirtmiştim. Bu Görev Süremizde Şunu Tecrübe Ettim. Partimizde Hep Birbirimize Düşme Hastalığı Var. Bu Hastalıktan Kurtulmadığımız Sürece Biz İktidar Yüzü Göremeyiz. Ezine’de Küskünlükler Ve Kırgınlıklar Bize Pahalıya Patladı. 21 Oyla Seçim Kaybettik. Lütfen Birlik İçinde Olalım. Birbirimize Düşmeyelim. Bizim Kavgamız Özgürlük Ve Demokrasi İçin Olsun. Görev Yaptığımız Süre İçerisinde Birlikte Çalıştığımız Bütün Partili Arkadaşlarıma Teşekkür Ediyorum. Hepinize Saygılar Sunuyorum.”

Mehmet Ertürk Konuşmasını Tamamladıktan Sonra Kongrede Söz Almak İsteyen Partililer, Kürsüye Gelerek Görüşlerini Açıkladılar. Bütün Konuşmacılar, Türkiye’nin İçinde Bulunduğu Kaos Ortamına Dikkat Çektiler. Bu Konuşların Ardından Ezine İlçe Başkanlığına Aday Olan Ahmet Serdar Eren Bir Konuşma Yaptı. Başkan Adayı Rasim Aktürk  İse Kısa Bir Konuşma Yaparak Kongreye Gelenlere Teşekkür Etti. Ahmet Serdar Eren Konuşmasında Özetle Şunları Söyledi: “Türk Milleti’nin Bağımsızlık Ve Var Olma Mücadelesinin, Cumhuriyet Rejiminin Ve Devrim İlkelerinin Bir Ürünü Olan Cumhuriyet Halk Partisi; Bağımsızlık Aşkıdır, Özgürlük Sevdasıdır. Barış Ve Huzur İçinde Yaşama Özlemidir. Cumhuriyet Halk Partili Olmak Demek; Halkı Yoksulluktan Kurtarmak İçin, Çağdaş, Laik Ve Bağımsız Bir Ülke Olmak İçin Hayatını Milletine Adamak Demektir. Cumhuriyet Halk Partili Olmak Demek; Milli Şef İsmet İnönü Olabilmek, Karaoğlan Bülent Ecevit Olabilmek Ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk Olabilmektir. 13 Yıldır Süren Akp İktidarı Boyunca Cumhuriyet Değerlerimizin Yağmalanmasına, Ülkemizin Yandaşlara Peşkeş Çekilmesine, Halkımızın Sömürülmesine Ve Daha Bunun Gibi Gerici, Bölücü Ve Ulusal Değerlerimizi Hiçe Sayan Uygulamalara Karşı Halkını Ve Cumhuriyet Kazanımlarını Savunan Partimiz Maalesef Zaman İçinde Kendi Öz Değerlerinden Sapmıştır. Bu Sapma Bizi İktidar Hedefimizden Uzaklaştırmıştır. Bugün; Çocuklarımızın Aydınlık Geleceği İçin, Çağdaş, Sosyal Bir Hukuk Devleti İçin, Özgürlük Ve Barış Dolu Bir  Türkiye İçin, Cumhuriyet İçin, Akp Zorbalığını Yıkmak İçin Mustafa Kemal Olup Yeniden Samsun’a Çıkmak İçin Sizlerden Yetki İstiyorum. Sizleri Chp’de Birlik Olmaya, Chp’yi İktidara Taşımaya Çağırıyorum. Gün, Hep Birlikte Yeniden Bir İktidar Yürüyüşü Başlatma Günüdür. Hep Birlikte İktidar Olacağımıza İnanıyorum Ve Hepinize Saygılar Sunuyorum.”

İlçe Başkanı Adaylarının Listelerini Divana Sunmalarından Sonra Divan Kurulu Görevini Tamamladı. İlçe Seçim Kurulunun Nezaretinde Kongre Delegeleri Oy Kullanmaya Başladılar. Oylama İşleminden Sonra Sandıklar Açıldı Ve Sayım-Döküm İşlemine Geçildi. Sayım Tamamladığında Sonuçların Şu Şekilde Gerçekleştiği İlan Edildi.

Başkan Adayı Ahmet Serdar Eren 96 Oy Aldı. Başkan Adayı Rasim Aktürk 64 Oy Aldı. Böylece Chp’nin Yeni İlçe Başkanı Ahmet Serdar Eren Oldu. Ahmet Serdar Eren Seçimi Kazandıktan Sonra Herkese Teşekkür Edip Tebrikleri Ve Başarı Dileklerini Kabul Etti.

 

Ahmet Serdar Eren’in Listesi

Chp Ezine İlçe Yönetim Kurulu Başkan Adayı Ahmet Serdar Eren

Yönetim Kurulu Asıl Üyeler     Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Erdinç Ceyhan                                          Halil Kaymak

Mehmet Çınar                                            Ahmet Şengül

Bürkan Ercan                                            Mehmet Ali Putuşoba

İbrahim Erçetin                                       Tülin Öztürk

Hüsamettin Geçkin                                    Erman Çiftçi

Hüseyin Aşkın Gülşen                               Cengiz Yıldız

Orhan Gürer                                               Mehmet Beycan

Mehmet Öz                                                     İlyas Turan

Hüseyin Özkan                                            Kemal Yıldız

İ. Özgün Sezen                                             Nurlan Layik

Caner Şahin                                                  Şaban Doğancı

Orhan Yılmaz                                              Çetin Durukan

 

İl Kongre Delegesi Aday Listesi

Ahmet Serdar Eren                 Caner Üzel

Ercan Yılmaz                          Yusuf Dizdar

İrfan Ulusoy                            Hüseyin Aşkın Gülşen

Metin Öztürk                          Mehmet Karabulut

Halil Sevim                                Sadi Arslan

Şaban Doğancı                       İsmail Kuşçu

İ. Aydın Vural                         Ferudun Elmas

Akın Şengül                             Medaim Dalgıç

İbrahim Erçetin                      Mevlüt Özdemir

İsmail Tezel                               Zekai Gülçetin

Burhan Yılmaz                         Yusuf Kınay

İsmail Salman                           İ. Özgün Sezen

Mehmet Çalıkoğlu                Mehmet Beycan

Zuhal Çetinkaya                     Hikmet Yılmaz (Mehmet)

Mehmet Avcı                               Ali Aydın

Erdinç Ceyhan                          Bedri Özkan

Orhan Yılmaz                            İlyas Turan

Bahadır Gönüllü                      Ergin Tutar

Abdullah Aslan                           Hüseyin Özkan

Rasim Aktürk’ün Listesi

Chp Ezine İlçe Yönetim Kurulu Başkan Adayı  Rasim Aktürk

Yönetim Kurulu Asıl Üyeler     Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Ahmet Apaydın                                         Fatma Akıncı

Nevin Demir                                               Yahya Akcan

Bircan Ergin                                               İsmail Öztaş

Tahir Keleş                                                Erkan Kaymak

Mehmet Kunt                                             Burak İnan

Hamit Layik                                              Yeliz Cengiz

Selçuk Özdemir                                        Savaş Çakır

Levent Pola                                                Zeynel Altın

Bilgin Soylu                                               Canan Alkan

Hüseyin Telli                                              Aşkın Durmuş

Cengiz Uslu                                                  Ünal Arslan

İbrahim Ünal                                               Emrah Kaya

İl Kongre Delegesi Aday Listesi

Rasim Aktürk                                     Yahya  Özcan

Halil Büyükerol                               Recep Korkut

Hikmet Özcan                                      Recep Çakmakçı

Figen Demir                                          Levent Aslan

Halil Efe                                                  İbrahim Çıbık

Canan Yalman                                     Ahmet Yaşıt

Hasan Özgül                                         Önder Akay

İsmet Çengel                                          Ali Aydın

İhsan Çetin                                              Hüseyin Çeşmeci

İbrahim Sözer                                        Bahri Özkan

Metin Bayraktar                                Okan Zığındere

Caner Üzel                                               Sami Çakmak

Veli Yıldız                                               Hakan Erdul

Vecihi Karaman                                    Ahmet Balıkçı

Şevket Güncü                                          Cengiz Yıldız

Hüsamettin Akgün                                  Kadir Kıray

Yahya Demirkol                                    Yahya Çolak

Kadir Yılmaz                                           Ergin Tutar

Şenol İnce                                                   Halil Çelik

Yorum