CHP İL BAŞKANI İsmet GÜNEŞHAN’dan Basın Açıklaması

Yazı Boyutu:
CHP İL BAŞKANI İsmet GÜNEŞHAN’dan Basın Açıklaması

CHP İl Başkanı İsmet GÜNEŞHAN, Çanakkale 18 Mar Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde görevli Abdullah AKIN isimli şahsın camilerle ilgili olarak yaptığı açıklamayı değerlendirdi. Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan GÜNEŞHAN, değerlendirmesinde şu görüşlerini kamuoyu ile paylaştı:
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde kendisini bilim adamı sanan bir densizin 20.02.2018 tarihinde yerel basında ve üniversite televizyonunda yaptığı seviyesiz konuşmalar nedeni ile İl Başkanlığımızca bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.
Öncelikle Ülkemizin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’e inanılmaz hakaretler yapan , hatta Heykeline KÖPEK LEŞİ diyecek kadar seviyesizle şen MECZUP Kadir Mısıroğlu’nun AKP genel başkanı R. Tayyip ERDOĞAN tarafından ziyaret edilmesi, Abdullah Akın gibi bazı bilgi fukarası densizleri cesaretlendirmektedir. Demek ki hakaret etmenin cezasının olmadığını gören bu bilgi fukaraları hakarette sınır tanımamaya başlamışlardır.
Ülkemizin kurucu değerleri hakkında geçmişte Camileri ahır, lokal, tuvalet yaptılar yalanlarıyla kamuoyunu yönlendirmeye çalışan bu anlayışın mensuplarından Abdullah AKIN isimli hadsiz , ahlaksızlık çıtasını yükselterek bu defa camileri genelev yaptılar diyecek kadar adileşmiştir.
Kurucu önderimize ve halkın ibadet yerlerine aslı astarı olmayan iftiralar ve yalan bilgiler ile saldıran bu bilgiden yoksun ve densiz zat , Üniversitede İLKÖĞRETİM DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ eğitimcisi olarak bulunmaktadır. Şimdi Çanakkale kamuoyuna soruyoruz. Bu anlayışta olan bilgisiz ve densiz , geleceğin çocuklarına din dersi eğitimi verebilir mi? Vereceği din dersi eğitimi sağlıklı olur mu?
Densizlik , bilgisizlik ve boşboğazlığın öğretim üyeliği sanıldığı bir yerde , bilgi itibarını yitirir ve yok olur. Kurucu değerlerimize hakaret ederek bir yerlere geleceğini sanan bu bilgisiz ,seviyesiz , cahil öğretim görevlisi müsveddesi hakkında , gerekli her türlü yasal işlemin yapılması için hiçbir girişimden kaçınılmayacaktır. Üniversite Rektörümüz ile gerekli görüşmeler yapılarak , bu seviyesiz ve densiz hakkında gerekli yasal işlemin yapılması sağlanacaktır. Yerli ve Milli geçinen AKP İl başkanını da duyarlı davranmaya ve derhal gereğini yapmaya çağırıyoruz. Ayrıca Cumhuriyetimizi koruma ve kollama görevi verilmiş Cumhuriyet Savcılarımızı da, Kurucu değerlerimize ve inanç yerlerimize hakaret eden bu bilgi fukarası kişi hakkında işlem yapmaları için göreve davet ediyoruz.

İsmet GÜNEŞHAN
CHP İL BAŞKANI

Yorum