CHP EĞİLİM YOKLAMASI YAPTI

Yazı Boyutu:
CHP EĞİLİM YOKLAMASI YAPTI

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde partilerin gösterecekleri adaylar bir bir belli oluyor. Çanakkale’de CHP’den kimin Belediye Başkan Adayı olacağı sorusunun cevabı da verildi. CHP Çanakkale İl Örgütü Üyeleri, 2 Aralık 2018 Pazar günü sandık başına giderek Aday Adayları için oy kullandılar. Eğilim yoklaması adı verilen oylamayı CHP’nin Aday Adayları merakla takip ettiler. Dört adayın yarıştığı oylama; Çataltepeliler Dernek Lokali’nde gerçekleştirildi. Sabah saat 08.00′de başlayan oy verme işlemi akşamüzeri saat 17.00′de sona erdi. CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın denetleyici olarak bulunduğu seçimde, Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan’ın yanı sıra İlçe Başkanları, Belediye Başkanları katılım gösterdiler.
4 bin 499 üyenin bulunduğu Merkez İlçede 3003 üyenin oy kullandığı görüldü. Sandıklar açıldıktan sonra sayım döküm işlemine geçildi. Eğilim yoklamasının sonuçları açıklandığında Aday Adaylarının aşağıdaki oyları aldıkları partililere ve kamuoyuna duyuruldu. Ülgür Gökhan 1779 oy, Celal Karakaş 763 oy, Ömer Faruk Mutan 366 oy ve Necmi Akyalçın 62 oy aldı.
Bu sonuçlara göre CHP’nin Üyeleri Çanakkale Belediye Başkan Adaylığı için tekrar “Ülgür GÖKHAN” dedi. Sonuçların açıklanmasının ardından yoğun tezahürat eşliğinde konuşma yapan Ülgür Gökhan Bugün çok güzel bir şölen havasında bir ön seçim yaptığımızı gözledim. Tüm örgütümüz üç bin kişinin düzen içerisinde oy kullanmasını sağladılar. Bu süreç tamamlandığında göre; artık diğer aday adayı arkadaşlarım ve aday arkadaşlarıma gönül vermiş partililerimiz var onları da kucaklayacağız. Oy kullanmaya gelememiş bir çok arkadaşımız var onları da bu demokrasi yürüyüşüne dahil edeceğiz. Artık örgütümüz ayağa kalkmıştır, önümüzdeki dört ay boyunca canla başla çalışacağız. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden yolumuza devam edeceğiz” dedi. Bundan sonra beraberliğimizi sadece Çanakkale’de değil il çapında göstereceğiz. Kadınlarımızın desteği olmadan bu seçimler kazanılmaz, Çanakkale Belediyesi yerel seçimlerini de yine kadınlarımızın desteğiyle kazanacağız dedi.

Yorum