Chp Adaylarına Ezine’de Yoğun İlgi

Yazı Boyutu:
Chp Adaylarına Ezine’de Yoğun İlgi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Yapılan Ön Seçim Neticesinde Genel Seçimlerde Milletvekili Adayı Olacak 4 İsim Belirlenmişti. Listenin İlk İki Sırasında Yer Alan Muharrem Erkek Ve Bülent Öz, 6 Nisan 2015 Pazartesi Günü Partinin Ezine Örgütünü Ziyaret Ettiler. Bu Ziyarette Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan İle Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz Da Yer Aldı. Konuklar Parti Binasına Gelişlerinde Çok Kalabalık Bir Topluluk Tarafından Karşılandı. Adaylarla Görüşmeye Gelen Cumhuriyet Halk Partililerin Bir Kısmı Partinin Çalışma Bürosu Dışında Beklemek Zorunda Kaldılar. Adaylarla Partililerin Bu Buluşmasında İlk Sözü Alan Chp İlçe Başkanı Mehmet Ertürk, Günün Birlik Beraberlik Günü Olduğunu Söyleyerek “Çanakkale’de 3. Milletvekilliğini Zorlayacağız, Türkiye’de De Chp’yi İktidara Taşıyacağız” Dedi. Milletvekili Adaylarından Bülent Öz İse Yaptığı Konuşmada Şunları Söyledi: “Bugün Aranızda Olmaktan Son Derece Mutluyum. Ön Seçimlerde Bana Destek Veren Herkese Teşekkür Ediyorum. Ön Seçim Sürecinde Chp’den Aday Olan 14 Aday Adayı Arkadaşınız Olarak İlçe İlçe, Köy Köy Gezerek Kendimizi Anlattık. Delege Arkadaşlarımız Verdikleri Oylarla İlk 4 Sırayı Belirlediler. Bu Yarışta Yer Alan Diğer Arkadaşlarıma Da Teşekkür Ediyorum. Ön Seçim, Partimizde Büyük Bir Heyecan Yarattı. Bugün Burada Gördüğümüz Kalabalık Bu Heyecanın Göstergesidir. Ben 2007’de 4. Sırada, 2011’de 3. Sırada, 2015’te De 2. Sırada Yer Aldım. Siyasette, Siz Değerli Arkadaşlarımız Beni Adım Adım Yukarıya Çıkardınız. Sizlere Minnet Duygularımı Sunarım. Beni Onurlandırdınız. Ben; Atadan, Babadan Cumhuriyet Halk Partiliyim. Asla Şahsi Çıkarlarım İçin Siyaset Yapmadım. Halk İçin Siyaset Yaptım. Cumhuriyet Halk Partili Olmaktan Asla Taviz Vermedim. Milletvekili Seçildiğim Takdirde Bu Anlayışımı Koruyacağım. Partimizi Bölen Milletvekili Olmayacağım. Şimdi Birlik Ve Beraberlik Zamanıdır. Bu Anlayışla Partimizi İktidara Taşıyacağız. Bize Vakit Ayırarak Bu Salonu Dolduran Bütün Partililerimize Sevgilerimi Ve Saygılarımı Sunuyorum.”

Bülent Öz’den Sonra Söz Alan Muharrem Erkek İse Şunları Söyledi: “Hepinizin Bildiği Gibi Partimizin Örgütlerinin Bulunduğu 45 İlde Ön Seçim Yapıldı. Çanakkale’de Delegelerimiz Oy Kullandı Ve Sıralamayı Belirlediler. Arkadaşlar, Cumhuriyet Halk Partisi Örgüt Partisidir. Örgüt Harekete Geçerse Başarılı Oluruz. Ön Seçim Bu Anlamda Çok İyi Oldu. Ön Seçimin Bütün Üyelerin Katılımıyla Yapılması Gerektiği Düşüncesindeyim. Bizim Medya Gücümüz, Şirket Gücümüz, Vakıf Gücümüz Yok. Bütün Gücümüzü Örgütten Alıyoruz. Bundan Sonra Da Listede Yer Alan Arkadaşlarımızla Bütün Gücümüzle Çalışacağız. Chp’yi Çanakkale’de 1. Parti Yapacağız. Çanakkale Gibi Çağdaş Bir Kentte Chp, 1. Parti Olmalıdır. Seçim Sürecinde En Büyük Görev Kadınlarımıza Düşüyor. Kadın Hareketi Güçlü Değilse Başarı Yakalanmıyor. Kadınlarımızın Yanı Sıra Gençlerimizin De İyi Çalışması Gerekiyor. Çanakkale’de Bu Birlikteliği Sürdürürsek Chp Başarılı Olacaktır. Ön Seçim Sürecinde Partililerimizin Adaylara Gösterdiği Yakın İlginin Devam Etmesini İstiyorum. Bizleri Destekleyen Herkese Şükranlarımı Sunuyorum.”

Chp Parti Binasındaki Bu Toplantıda Belediye Başkanları Da Söz Aldı. Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Partinin Çıkarları Ve Başarısı İçin Elinden Geleni Yapacağını Belirtirken “Artık Birlik Ve Beraberlik Zamanıdır. Hepimiz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Bundan Sonra Partimizin Başarısı İçin El Ele, Kol Kola Çalışmalıyız” Dedi. Toplantıya Katılan Çanakkale Belediye Başkanı Ürgül Gökhan İse Şunları Söyledi: “ Değerli Arkadaşlarım, Genel Seçimlerde Çanakkale’deki Hedefimiz 4 Milletvekili Çıkarmak Olmalıdır. Bunun İçin Çok Çalışmalıyız. Ben De Seçim Sürecinde Milletvekili Adaylarımızla Birlikte Olmaya Gayret Edeceğim. Artık Partimizde Birinin Adamı Olma Devri Kapanmalıdır. Çünkü Hepimiz Chp’liyiz. Bizlerin Milletvekili, Belediye Başkanı Gibi Vasıfları Geçicidir. Biz Kimsenin Adamı Değiliz. Biz Partimizin Adamıyız. Birlik İçinde Olmazsak Emeklerimiz Ziyan Olur. El Birliği İle Çalışacağız. Akp Çok Kötü Bir Dönem Yaşıyor. Her Konuda Dökülüyorlar. Ekonomi, Dış İlişkiler, Ülkenin Birliği, Eğitim, Sağlık…Her Konuda Başarısızlar. Bu Fırsatı Kaçırmamak Lazım. Az Önce Arkadaşlarımızın Da Belirttiği Gibi Cumhuriyet Halk Partisi Önce Çanakkale’de 1. Parti Olmalıdır. Ancak Nihai Hedefimiz Partimizin Türkiye’de İktidar Olmasıdır. Bu Defa Hedeflerimizi Gerçekleştireceğiz. Çünkü Sizlerde Bu Heyecanı Görüyorum. Buradaki Herkese Yürekten Teşekkür Ediyorum.”

Konuşmalar Tamamladıktan Sonra Konuklar Ezine’den Geyikli’ye Hareket Ettiler.

Yorum