Celalettin Topçu Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Sevinci

Yazı Boyutu:
Celalettin Topçu Anadolu Lisesi’nde Mezuniyet Sevinci

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Okullarda Düzenlenen Mezuniyet Ve Karne Dağıtım Törenleri İle Sona Erdi. Celalettin Topçu Anadolu Lisesi’nde 9 Haziran 2015 Tarihinde Okulu Bitiren 12. Sınıf Öğrencileri İçin “Mezuniyet Programı” Tertip Edildi. Mezuniyet Programı, Okulun Bahçesinde İcra Edildi. Programı; Okulun Öğretmenleri Ve Veliler Takip Ettiler. Celalettin Topçu Anadolu Lisesi’ndeki Mezunlar Günü Atatürk Ve Şehitlerimiz İçin Yapılan Saygı Duruşu Ve Birlikte Okunan İstiklal Marşı İle Başladı. Kürsüye Davet Edilen Okul Müdürü Ahmet Çakır, Velilere Ve Öğrencilere Hitap Ederken “Zaman Su Gibi Akıp Geçti. Hayatta Önemli Olan Akıp Giden Zamanı İyi Değerlendirmektir. Mezun Olan Öğrencilerimizin Okulumuzda Geçen 4 Yıllarını İyi Değerlendirdiklerine İnanıyorum. Mezun Olmak, Öğrencilerimiz İçin Yeni Bir Hayatın Başlangıcıdır. Onlara Ömürlerinin Yeni Sürecinde Başarılar Diliyorum. Bu Programın Hazırlanmasında Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyor, Hepinize Sevgilerimi Ve Saygılarımı Sunuyorum.” Dedi.

Duygu Ve Düşüncelerini İfade Etmesi İçin Mikrofona Davet Edilen Geçen Yılın Okul Birincisi Meral Malçok İse “Celalettin Topçu Anadolu Lisesi’nden Geçen Yıl Mezun Oldum Ve Gıda Mühendisliğinde Okuyorum. Aradan Geçen Bir Yıl İçinde Bu Okulun Mensubu Olmakla Daima Gurur Duydum. Okulumu Ve Öğretmenlerimi Hiç Unutmadım. Bugün Mezunlar Gününe Davet Edildiğimi İçin Çok Mutluyum. Az Sonra Kep Atarak Lise Öğrenimlerine Nokta Koyacak Olan Bütün Arkadaşlarıma Ömür Boyu Başarılar Diliyorum.” Dedi.

Mezuniyet Gününde Flama Devir-Tesliminin Ardından 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılında Okul Birincisi Olarak Mezun Olan İbrahim Ethem Çetinkaya Konuştu. Çetinkaya Konuşmasında Kendisini Yetişmesinde Büyük Katkıları Olan Okul Ve Dershane Öğretmenlerine Teşekkür Ederek, 4 Yılını Geçirdiği Okulunu Hiçbir Zaman Unutmayacağını Belirtti. İbrahim Ethem Çetinkaya, Konuşmasını Bitirdikten Sonra Yaş Kütüğüne İsim Plaketini Çaktı.  Törenin Bundan Sonraki Kısmında Okulu Bitiren Son Sınıf Öğrencilerinin Küçük Gruplar Halinde İsimleri Okundu Ve Kendilerine Okulu Bitirme Belgeleri Verildi. Okulun Ritim Grubu İle Halk Oyunları Ekibi De Gösteri Sundu. Mezunlar Gününün Sonunda Bütün Konuklara Geleneksel Mezunlar Pilavı İkram Edildi.

Yorum