Çanakkale Çtso’nun Konuğu Oldular

Yazı Boyutu:
Çanakkale Çtso’nun Konuğu Oldular

Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası’nın 100. Yıl Nedeniyle Türkiye’deki Tüm Oda Ve Borsalara Yaptığı Çanakkale Davetinin Beşinci Konuğu Eskişehir Ticaret Borsası, Mart Ayı Meclis Toplantısını Çtso Kongre Fuar Merkezi’nde Yaptı. Eskişehir Ticaret Borsası Heyetine Çtso Adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İş, Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç, Meclis Üyesi Ali Genlik, Emin Bacak Ve Genel Sekreter Sema Sandal Ev Sahipliği Yaptı. Eskişehir Ticaret Borsası Heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, Meclis Başkanı Hasan Öztürk İle Birlikte Yönetim Kurulu Ve Meclis Üyelerinden Oluşan 20 Kişi Yer Aldı.

Eskişehir Heyetine, Çtso Adına “Hoş Geldiniz Konuşması” Yapan Sadık Aydoğan, Özel Bir Yıl Olan 2015 İçin Türkiye’deki Tüm Oda Ve Borsaları Çanakkale’ye Davet Ettiklerini Belirterek, “Sizleri Misafir Olarak Görmüyoruz. Çünkü Çanakkale Sizin De Memleketiniz, Türkiye’nin Manevi Başkenti. Türkiye’de Yaşayan Herkesin Memleketi. O Nedenle Hoş Geldiniz Demiyorum Çünkü Burası Sizin Memleketiniz” Dedi. Daha Sonra, Çtso’yu Ve Projelerini Tanıtan Sadık Aydoğan, 2 Yıl Önce Hizmete Açılan Kongre Fuar Merkezi’nin Çeşitli Konferans Ve Etkinliklere Ev Sahipliği Yaptığını, Oda’nın Önceki Binasını Da Çtso Çanakkale Evi Ve Yerel Lezzetlerin Sunulduğu Restoran Olarak Turizmin Katkı Sağladığını İfade Etti. Çtso İş Merkezi’nden Sağlanan Gelirin Başarılı Öğrencilere Burs Olarak Verildiğini, Yoğun İlgiyle Karşılaşan Ar -Ge Merkezi’nin Tamamen Dolduğunu Ve İkincisinin Yapımı İçin Çalışmalara Başlandığını Belirten Sadık Aydoğan, “100. Yıl Nedeniyle Su Gösterileri Sistemi Ve Games Of  Troy Adlı İki Projemizi De Uygulamaya Soktuk. Çanakkale Turizmine Katkı Amacıyla Kioskları Kent Merkezine Yerleştirdik, Üç Boyutlu Tanıtım Filmi Hazırladık. Odamız Ayrıca, Çanakkale’ye Bir Kruvaziyer Limanı Projesini Hararetle Desteklemekte Ve Projelendirdiği Çanakkale Merkez İle Lapseki’ye Yat Limanı Yapılması Sürecini De Israrla Takip Etmektedir” Diye Konuştu. Çtso’nun İki Organize Sanayi Bölgesi Kurma Hazırlığında Olduğunu Söyleyen Aydoğan, Avrupa Birliği Ülkelerine Süt Ürünleri İhracatının Önünü Açmayı Hedefleyen Ezine Gıda İhtisas Osb Kurmak İçin Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz Ayrıca Çan İlçemize De Dr. İbrahim Bodur Osb İle İlgili Çalışmalarımız Son Hızıyla Sürüyor. Ezine Gıda İhtisas Osb’yi Sadece Çanakkale İçin Değil, Tüm Türkiye İçin Düşünüyoruz. Eskişehir Ticaret Borsası Üyeleri Olarak Sizler De Yatırımı Düşünebilirsiniz” Dedi.

Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan Da, Çanakkale’de Bulunmaktan Duydukları Memnuniyeti Dile Getirerek, Davetinden Dolayı Çtso Yönetimine Teşekkür Etti. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Zeydan, “Ezine Gıda İhtisas Osb Dikkatimizi Çeken Bir Konu. Biz De Eskişehir De Bir Gıda İhtisas Osb Kurmak İstiyoruz, Bu Konuda İşbirliği Yapabiliriz” Dedi. Eskişehir Ticaret Borsası’nı Tanıtan, Faaliyetlerini Anlatan Zeydan, Oda Ve Borsaların İşbirliğinden, Bilgi Alışverişinin Artmasından Yanayım” Dedi.

Konuşmaların Ardından İki Oda Heyetleri, Çtso Kongre Ve Fuar Merkezi’ni Ve Piri Reis Müzesi’ni Gezdi. Ardından İçdaş Salonu’nda Çanakkale Tanıtım Filmini İzleyen Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Ve Meclis Üyeleri Daha Sonra Mart Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdiler.

Yorum