Belediye Meclisinin Nisan Toplantısı Yapıldı

Yazı Boyutu:
Belediye Meclisinin  Nisan Toplantısı Yapıldı

Belediye Meclisi’nin Nisan Ayı Toplantısı Yapıldı. Toplantıya, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu Başkanlık Yaptı. Yapılan Yoklamada, 1 Üyenin Dışında Meclis Üyelerinin Hepsinin Toplantıda Hazır Bulunduğu Görüldü. Başkan Haluk Babaoğlu’nun Çağrısıyla Atatürk Ve Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşunda Bulunuldu. Ardından Gündem Maddelerinin Görüşülmesine Geçildi.

Gündemin 1. Maddesinde 2 Encümen Üyesinin Gizli Oyla Seçilmesi Görüşüldü. Yapılan Gizli Oylama Neticesinde Mustafa Çetin Ve Salih Özten Encümen Üyesi Seçildiler.

Gündemin 2. Maddesinde Plan Ve Bütçe Komisyonunda Görev Yapacak 5 Üyenin Seçimi Yapıldı. Gizli Oyla Yapılan Seçim Sonunda Adı Geçen Komisyonu Şu Üyeler Seçildi: Figen Demir, Erdinç Ceyhan, Mustafa Pilan, Ali Altan Ve Hakan Üner.

Gündemin 3. Maddesinde İmar Komisyonunun Seçimi Yapıldı. Bu Komisyonun Seçimi De Gizli Oyla Yapıldı Ve Şu Üyeler İmar Komisyonuna Seçildi: Ali Altan, Hikmet Özcan, Figen Demir, Mustafa Çetin, Ramazan Kocaöz.

Gündemin 4. Maddesinde Belediyenin 2014 Yılı Faaliyet Raporu Okundu Ve Görüşüldü. Bu Maddenin Görüşülmesinden Önce Söz Alan Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu Bütün Mesai Arkadaşlarına Teşekkür Etti. Bu Maddenin Görüşülmesinde Meclis Toplantısına Başkan Vekili Ali Altan Başkanlık Yaptı. Fen İşlerinin, Hesap İşlerinin, Yazı İşlerinin, Zabıta Amirliğinin Ve İtfaiye Amirliğinin Yıl Boyunca Yaptıkları Çalışmalar Ayrıntılı Bir Şekilde Rapor Edildi. Raporun Okunması Tamamlanınca Başkan Vekili Ali Altan Meclis Üyelerini Oylamaya Davet Etti. Yapılan Açık Oylama Neticesinde Belediyenin 2014 Yılı Faaliyetleri Oy Birliği İle Kabul Edildi.

Gündemin 5. Maddesinde İçişleri Bakanlığının Bir Genelgesi Okundu. Genelgede; Bazı Belediyeler Bünyesinde Görev Yapan Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün Adının Muhtarlık Müdürlüğü Olarak Değiştirildiği Belirtiliyordu. İsim Değişikliği Meclis Tarafından Kabul Edildi.

Gündemin 6. Maddesinde Ezine Belediyesi’nin Üyesi Olduğu Kazdağı Belediyeler Birliği’nden Ayrılma Talebi Görüşüldü. Başkan Haluk Babaoğlu, Bu Birliğin Belediyeye Bir Katkısının Olmadığını, Buna Rağmen Birliğe Bütçeden Pay Verildiğini Belirterek Ezine Belediyesi’nin Kazdağı Belediyeler Birliği’nden Ayrılması Gerektiğini İfade Etti. Bazı Meclis Üyeleri İse Kazdağları’nın Çevremiz İçin Önemli Bir Doğa Harikası Olduğunu Belirterek Birlikten Ayrılma Fikrine Karşı Çıktılar. Yapılan Görüşmeden Sonra Açık Oylama Yapıldı. Belediye Başkanlığının Kazdağları Belediyeler Birliğinden Ayrılma Talebi Oy Çokluğu İle Kabul Edildi.

Gündemin 7. Maddesinde Cami Kebir Mahallesi’nde (Yahşi Bey Otoparkı Ve Çevresindeki Bazı Binaların, Arsaların Bulunduğu İmar Adası)  Bulunan Bir İmar Adasıyla İlgili Olarak Hazırlanan Ve İmar Değişikliği Yapılmasını Öngören İmar Komisyonu Raporu Okundu. Komisyon Raporuna Göre Bu İmar Adasında, İmar Tadilatı Yapılmasının Uygun Bulunduğu Ve Bu Karara 3 Üyenin Kabul, 2 Üyenin Ret Oyu Verdikleri Belirtildi. Okunan İmar Komisyon Raporu Oy Çokluğu İle Kabul Edildi.

Gündem Maddelerinin Görüşülmesi Tamamlanınca Söz Alan Meclis Üyesi Olmadı Ve Nisan Ayı Toplantısı Tamamlandı.

Yorum