BELEDİYE MECLİSİ SON TOPLANTISINI YAPTI

Yazı Boyutu:
BELEDİYE MECLİSİ SON TOPLANTISINI YAPTI

30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinde, Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri yenilenmişti. 2014 tarihinde Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU ile beraber göreve gelen Belediye Meclis Üyeleri, 6 Mart 2019 tarihinde olağan son toplantısını yaparak 5 yıllık görevini tamamladı. Mart ayı olağan Meclis toplantısına Ramazan KOCAÖZ dışındaki bütün üyeler katıldılar. Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU, Meclis üyelerini son kez Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşu tamamlanınca gündeme alınması talep edilen 4 dilekçe tek tek okundu. Bu dilekçelerde özetle şu hususlar kaleme alınmıştı. Birinci dilekçede; Camikebir Mahallesi’ndeki bir taşınmazla ilgili imar tadilatı, ikinci dilekçede; Seferşah Mahallesi’nde imar plan değişikliği, üçüncü dilekçede; Camikebir Mahallesi’nde imar tadilatı talebi ve dördüncü dilekçede; Ak Parti’den istifa eden Ramazan KOCAÖZ’ün yerine imar komisyonuna üye seçimi hususları bulunmaktaydı. Bu dört dilekçenin de gündeme alınması Meclis tarafından kabul edildi. Daha sonra Meclis’in gündeminde bulunan hususların görüşülmesine geçildi.
Gündemin 1.maddesinde; İlçemizde bulunan sanayi tesislerinin evsel atık sularının kanalizasyon hattına deşarjı ile ilgili husus görüşüldü. Bu madde görüşülürken İlçemizde bulunan mandıraların peynir altı sularını bundan böyle kanalizasyon sistemine akıtacakları anlatıldı. Başkan BABAOĞLU, yeni arıtma tesisinin yakında hizmete gireceğini, tesisi yapan firmanın arıtmayı bir yıl çalıştırdıktan sonra Belediyeye devredeceğini belirtti. Yapılan görüşmenin ardından konunun imar komisyonuna havale edilmesi kabul edildi.
Gündemin 2.maddesinde; İlçemiz Camikebir Mahallesi Bülent Ecevit Caddesi’nde ve Esentepe Mevkii’nde yapılan iki düğün salonuna isim verilmesi hususu görüşüldü. Yapılan görüşme neticesinde Ulu Cami arkasındaki salona Belediye eski Başkanlarından merhum Mehmet İbrahim DEDEOĞLU’nun adının verilmesi, Esentepe’de bitirilecek olan düğün salonuna da Belediye eski Başkanlarından Mutahhar ELİBOL’un adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 3.maddesinde; İlçemiz Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Hastane Caddesi’nin adının değiştirilmesi hususu görüşüldü. Bu caddeye; mahallenin eski Muhtarı İsmail KEKLİKDERE’nin adının verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündem maddeleri tamamlanınca toplantının başında gündeme alınması kabul edilen 4 dilekçedeki hususlar görüşüldü. Bu dilekçelerdeki 3 imar tadilatı talebi de imar komisyonuna havale edildi. Bir dilekçenin gereği olarak Ak Parti’den istifa eden Ramazan KOCAÖZ’ün yerine Hakan ÜNER, İmar Komisyonu Üyeliğine seçildi.
30 Mart 2014 tarihinde seçilen Belediye Meclis toplantısı son olağan oturumunu gerçekleştirirken söz alan Belediye Başkanı Haluk BABAOĞLU Meclis Üyelerine hitaben şu konuşmayı yaptı: “Arkadaşlar, dolu dolu yaşadığımız bir 5 yılı geride bıraktık. Ezine’nin geleceği için çok önemli kararlar aldık. Konu Ezine olunca hiçbirimiz siyasi düşünmedik. Hepimiz Ezine için mücadele ettik. Önemli olan niyetimizdi. Biz hizmet etme niyetiyle bu görevlere seçildiğimizi gösterdik. Bunun için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İstemeden kalbini kırdığım arkadaşım varsa o da hakkını helal etsin. Muhteşem işler yaptığımızı bir kez daha tekrarlıyorum. Hepinizden Allah razı olsun. İnşaallah bizden sonrakiler de bu havayı devam ettirirler.” Başkan BABAOĞLU konuştuktan sonra söz alan bazı Meclis Üyeleri de O’nun fikirlerine katıldıklarını belirterek diğer arkadaşlarına teşekkür ettiler. Toplantı, iyi dileklerle tamamlandı.

Yorum