Belediye Kutlu Doğum Programı Düzenledi

Yazı Boyutu:
Belediye Kutlu Doğum Programı Düzenledi

Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nun Nezaretinde Organize Edilen Kutlu Doğum Haftası Programı, Sinema Salonunda İcra Edildi. Sinemadaki Program Öncesinde Geceye Davet Edilen Mehter Takımı, İlçe İçinde Gezerek Kısa Bir Konser Verdi. Yine Sinemadaki Program Öncesinde Geceye İştirak Etmek Üzere Gelenlere Pilav İkram Edildi. Program, Protokolün Yerini Almasından Sonra Saat 20.45 Sularında Başladı. Önce Atatürk Ve Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşunda Bulunuldu. Saygı Duruşunu Takiben Programı İzlemek İçin Gelenler Birlikte İstiklal Marşımızı Söylediler. Sahneye Davet Edilen Köprübaşı Köyü İmam-Hatibi Bilal Yılmaz, Kur’an-I Kerim Okudu. Kürsüye Davet Edilen Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Kutlu Doğum Programının Açılış Konuşmasını Yaptı. Başkan Babaoğlu Konuşmasında Şunları Söyledi: “Kutlu Doğum Haftası 1989 Yılından Beri 14-20 Nisan Günleri Arasında Kutlanmaktadır. Miladi Takvime Göre Peygamberimizin Doğum Günü 20 Nisan Olarak Kabul Edilmiştir. Peygamberimizin Dünyaya Gelişi, O’nun Her Sene Farklı Bir Yönü Ele Alınarak Değerlendirilmektedir. Bu Sene Bütün Kutlu Doğum Programlarında “Birlikte Yaşam Ahlakı Ve Hukuku” Konusu İşlendi. 1444 Yıl Önce Dünyaya Gelen Peygamber Efendimizi Bütün İnsanlar Örnek Almalıdır. Peygamber Efendimiz, Hayat Tarzı Ve Sözleriyle İnanlar İçin Rehberdir. Çünkü O’nun Sözlerine Ve Tavsiyelerine Uymak İnsanların Huzurun Arttıracaktır. Çünkü Her Tavsiyesi Birlikte Yaşam Ahlakıyla İlgilidir. Peygamber Efendimiz, Her Sahada Bizler İçin Örnektir. O’nun Ahlakını Kendimize Ahlak Edinmeliyiz. Ben Bu Programın Hepimize Faydalı Olacağına İnanıyorum. Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ederken Hepinizi Saygıyla, Sevgiyle Selamlıyorum.”

Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu Konuşmasını Tamamladıktan Sonra Sahneye Konuk Mehter Takımı Davet Edildi. Mehter Takımı’nın Konseri Salondakiler Tarafından Büyük Bir Heyecanla Dinlendi. Programın Son Bölümünde Kişisel Gelişim Uzmanı Ve Yazar Sıtkı Aslanhan, Kürsüye Davet Edildi. Yazarın Birlikte Yaşama Ahlakını Anlatan Konuşmasından Sonra Kutlu Doğum Programı Sona Erdi. Programın Nihayetinde Mehter Takımı’nın Organizatörüne Ve Konuk Yazar’a Çiçek Takdim Edildi.

Belediyemiz Sinema Salonunda Gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası Programına; İlçe Kaymakamı Ali Fuat Atik, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Hüseyin Aytop, İl Genel Meclis Üyesi Bahri Uysal, Ak Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün, İlçe Müftüsü Ahmet Yaylalı, Ak Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Özlem Akyüz, Belediye Meclis Üyeleri Salih Özten, Ali Altan, Mustafa Çetin, Hakan Üner, Ramazan Kocaöz, Bürkan Ercan, Ferdi Sayın, Figen Demir İle Çok Sayıda Vatandaşımız Katıldı.

Yorum